ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
05.05.2018 | 16:39

Земля і люди: селяни з Бережинки прагнуть повернення вкрадених у них паїв

Земля і люди: селяни з Бережинки прагнуть повернення вкрадених у них паїв

Криваве побоїще між бійцями нацгвардії та ветеранами АТО з батальйону Донбас, яке сталося у червні минулого року на Кіровоградщині, сколихнуло всю Україну. Нагадаємо, тоді правоохоронці жорстоко побили чималу кількість людей.  Про це пише Stepup.press.  Тоді, нагадує видання, Добряче дісталося і атовцям, яких селяни запросили вберегти землю від рейдерського захоплення, і самим жителям села Бережинки. Звісно, в той час вся країна співчувала цим селянам, а також постраждалому від захоплення фермеру Миколі Трибиненку. Проте, щодо цього керівника, не все так однозначно, як здається на перший погляд.

Причиною конфлікту стало те, що керівник тамтешньої агрофірми "Нива-2010" Микола Трибиненко нібито несподівано дізнався, що подарував більшу частину землі свого підприємства офшорній фірмі. За його словами, цю угоду незаконно засвідчив нотаріус. Далі бізнес перепродали й невдовзі нові власники пред’явили Трибиненку вимоги віддати те, що тепер їм належало. А саме урожай, зібраний на більш як 500  орендованих земельних ділянках. Щоб реалізувати ці наміри, в Бережинку прибули бійці приватної охоронної фірми "Борисфен" з Дніпра.Селяни ж покликали на допомогу атовців. Тоді у справу втрутилися підрозділи силових структур, і діяли не завжди адекватно. 

Під час з'ясування обставин того інциденту були оприлюднені  висновки щодо достовірності підпису керівника ТОВ "Нива-2010". Згодом від жителів Бережинки до прокуратури області почали надходити скарги на незаконні дії самого Трибиненка, який у конфлікті виступив в ролі захисника інтересів місцевої громади. Люди, які віддали Трибиненку в оренду свої земельні паї, скаржаться, що у багатьох з них він вже зумів відібрати землю, а інших намагається ошукати зараз. Оскільки невдоволених набралося з півсотні, громадська організація "Життя без корупції" вирішила провести власне журналістське розслідування.

Жертва чи злодій?

Чимало інформації про багаторічну й далеко не завжди порядну діяльність Миколи Трибиненка надав правозахисник Олександр Криволап. До його рук потрапили документи, які свідчать, що у 2010 році із суттєвими порушеннями закону відбулася зміна колективної форми власності СВК "Нива" на приватну власність ТОВ "Нива-2010". Засновниками нового підприємства стали колишній директор СВК Микола Трибиненко та головний бухгалтер Ольга Касян.

Причому їм до кінця 2010 року вдалося без викупу у місцевих жителів майнових сертифікатів переоформили все колективне майно на приватну фірму. А перед цим в результаті низки махінацій вартість колективного майна було свідомо занижено, щоб зменшити вартість майнових сертифікатів наданих кожному пайовику. Виходить, майнові права членів кооперативу порушувалися неодноразово і досить нахабно. 

"Документы, которые остались в сельсовете, свидетельствуют о том, что никаких договоров купли-продажи имущественных сертификатов в то время не было оформлено. До сих пор остаётся загадкой, каким образом Трибиненко стал собственником имущества 520 человек – пайщиков СВК"Нива", – каже Олександр Криволап.

Юрист вважає, що спочатку Трибиненко, привласнивши громадське майно, вкрав у односельчан їхні гроші, а потім за них ще й почав скуповувати їхню ж землю.  Відбирання землі часто відбувалося шахрайськими методами. Не дивно, що  частина ошуканих людей написали відповідні заяви до правоохоронних органів, за якими порушені кримінальні провадження.

Річ у тім, що починаючи з 2011 року Трибиненко активно розпочав таку собі "благодійну" діяльність. Власникам земельних паїв, які опинилися у скрутному матеріальному становищі та звернулися до нього за допомогою, він надавав гроші у рахунок майбутньої орендної плати. А коли люди через кілька років просили відновити плату за орендовану землю, Трибиненко відповідав, що  надані ним кошти є розрахунком за проданий йому земельний пай. Мовляв, якщо людина відмовиться підписати документи про перехід права власності на землю, то мусить повернути одержані раніше кошти, але вже у рази більші, ніж ті, що колись отримала. В результаті налякані селяни підписували пропонований їм договір міни земельної ділянки. За договором Трибиненку передавали земельний пай розміром близько 5 га в обмін на земельну ділянку розміром лише в одну сотку. Слід пояснити, що Трибиненко заздалегідь поділив власний земельний пай, одержаний у спадщину в Компаніївському районі, на дрібні шматочки.   

У такий спосіб Трибиненко наміняв 50 земельних паїв загальною площею 225 га.  При цьому в усіх без винятку випадках люди не були ознайомлені зі змістом підписаного документу та не одержали свій примірник договору. Більшість людей взагалі не розуміли, що підписують документи стосовно відчуження своєї землі. Селяни думали, що підписують договір застави земельної ділянки,  додаткову угоду до договору оренди землі або нотаріально завірену розписку по одержанню коштів.

Коли у Трибиненка закінчилися власні земельні ділянки по одній сотці, то для реалізації шахрайської схеми він залучив свого сина Ігоря. Той також поділив власну земельну ділянку по 0,01 га і в результаті нерівноцінного обміну одержав землю площею 70 га, а також уклав договори щодо безплатного користування 20-ма га землі. Олександр Криволап взагалі не радить одержувати від Трибиненка або від членів його родини будь-яку допомогу, оскільки його дружина та син Олег так само вже поділили власні земельні паї на мізерні за розміром ділянки.

Прес-служба прокуратури повідомила

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області повідомила, щооргани поліції під наглядом Кіровоградської місцевої прокуратури здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом махінацій із землею з боку керівника ТОВ «Нива-2010».

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний таємно, без відома та згоди дійсного власника, заволодів земельною ділянкою площею 4,8 га вартістю 100 тис. грн, яка розташована на території Бережинської сільської ради Кіровоградського району, чим спричинив законному власнику землі значну матеріальну шкоду. 

Встановлено, що 13 січня 2013 року Микола Трибиненко, щоб привласнити земельну ділянку, прибув до приватного нотаріуса і, видавши підставну особу за дійсного власника землі, уклав та підписав договір міни (обміну) належної йому земельної ділянки площею 0,01 га на земельну ділянку площею 4,8 га. 

Крім того керівник агропідприємства надав приватному нотаріусу для державної реєстрації права власності на землю завідомо підроблений договір міни, який згідно висновку судово-почеркознавчої експертизи дійсним власником землі не підписувався.

Закон кваліфікує це кримінальне правопорушення я таємне викрадення чужого майна та як використання завідомо підробленого документа (ч. 3 ст. 185  та ч. 4 ст. 358  КК України). У рамках слідства директору ТОВ «Нива-2010» 28 лютого 2018 року повідомлено про підозру у вчинені вказаних кримінальних правопорушень.

Встановлені в ході досудового розслідування обставини жодним чином не пов’язані з рейдерським захопленням майна ТОВ «Нива-2010». Вони  викривають директора у вчиненні умисних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками мешканців села Бережинка з метою їх привласнення.

Обман та погрози

Щоб переконатися в тому, що Трибиненко дійсно використовує шахрайські методи, ми поїхали до Бережинки та поспілкувалися з жителями села.

42-річна жителька Бережинки Наталія Горгоц звернулася до Миколи Трибиненка у 2012 році, коли захворіла. Адже пенсії по інвалідності другої групи їй навіть на життя не вистачало. На лікування їй були потрібні 25 тис. грн. Ці гроші вона взяла у керівника ТОВ "Нива-2010" в рахунок майбутньої орендної плати.         

"Але я неправильно зробила – треба було не віддавати державний акт. Мені тоді ніхто пояснив, що за ці 25 тисяч я залишуся без землі. Адже я вважала, що беру гроші в рахунок орендної плати. А в 2013 році я оформила договір міни. Мене запросили до контори, дали ще по тисячі гривень на кожен пай членів сім'ї і кажуть: розпишіться, що ви брали гроші. Але ж ніхто не пояснив, що у в мене вже землі не буде. Пізніше ми почали ходити до Трибиненка і питати, коли заплатять гроші за пай. Він казав, що на наступний рік все буде. А коли в цьому році це все знову заколотилося, то вийшло, що в мене вже землі немає. Я втратила свій земельний пай розміром 4,89 га. І не тільки я постраждала, таких людей багато. Так обдурили близько 50 чоловік", – стверджує жінка.

За її словами, дехто з ошуканих Трибиненком людей боїться звертатися із заявами до суду щодо вчинення шахрайства. Мовляв, від родини Трибиненків надходять погрози.

"Людям погрожують він та його сини. Трибиненко каже: в тебе грошей не вистачить, бо я всюди заплатив. Суди, все оплачене, нічого в тебе не вийде. Бо в нього багато грошей. Охорону ж є за що наймати. Його охоронники кажуть, що заробляють 50 доларів за добу.До того ж ставиться до людей нахабно, каже: я – пан, а ви мої раби. Він себе тут паном на селі зробив. Але я все одно не відступлюся. Якщо суд не поверне мені землю, то буду викликати журналістів телепрограми "Говорить Україна", будемо звертатися далі і далі. Ми вже не зупинемось", – каже Наталія Горгоц.

У схожій ситуації також опинилися 76-річна жителька села Ніна Кобець. Їй також не вистачало маленької пенсії і були потрібні гроші на ліки. Трибиненко дав їй 5 тис. грн. Оскільки жінка важкохвора і вже декілька років не встає з ліжка, до неї прийшов старший син фермера Ігор.

"Каже: розпишіться, то я і розписалася, а за що – не знаю. Пізніше мій дід одержав зерно за пай, а для мене немає. Я питаю, а чого мені немає? Кажуть, що наша земля вже пішла, Трибиненко вже її купив. Такі справи. Мене обдурили, бо не сказали, що ці гроші дадуть за землю. Я 25 років на фермі проробила, то не думала, що воно так вийде. Я ж довіряла", – бідкається стара.

З 2012 року Ніна Павлівна нічого не одержує за оренду свого земельного паю, тому й вирішила приєднатися до тих, хто відстоює своє право на землю. Для жінки, яка ледве зводить кінці з кінцями, головне, щоб повернули усе вкрадене в неї у попередні роки. 

"Усі ми збентежені. Він про своїх дітей дбає, а у нас немає нічого. Пенсія яка? Ви самі знаєте. Півтори тисячі пенсії не вистачає на все. А в нього на все вистачає", – каже ображена жінка.

Інший житель Бережинки,  Василь Шелест, у 2013 році позичив у Трибиненка 20 тис. грн. Така сума була потрібна на лікування матері. Цій людині також не пояснили, за що дають гроші і дали підписати якийсь папірець. Потім  Шелест 5 років працював у Києві і приїхав до села вже тоді, коли селяни почали масово обурюватися. З'ясувалося, що 4,9 га земельного паю в нього теж незаконно відібрали. Прикметно, що під договором міни земельної ділянки цей чоловік взагалі не розписувався, бо після революції  з 2013 року жодного разу не повертався додому. Очевидно, Трибиненко подумав, що Шелест загинув, тому й вирішив сфабрикувати договір міни. 

Олександр Криволап, який представляє інтереси ошуканих, повідомив, що за фактом шахрайства відносно Василя Шелеста порушено кримінальне провадження.

"В договоре мены Шелест не подписывался. Это подтверждает  экспертиза подписи и почерка Шелеста, заключение експертизы находится в уголовном деле. По остальнымслучаям20-тичеловек, у которых тоже путем мошенничества отобрали землю,доказатьфакт преступления сложнее. Потому что применялись разные способы мошенничества. Всегоот фиктивныхдоговоровмены пострадало около 35 человек.  Из них некоторые люди уже умерли, а их родственники не могутунаследовать имущество. Другие люди просто-напросто боятся расправы", – пояснює Криволап.

"Від жадоби біситься"

68-річна Олена Тупчієнко з Бережинки теж постраждала внаслідок життєвих обставин та власної довірливості. Їй протягом 2013 року мало не через кожні два місяці довелося перенести аж три операції. Спочатку Микола Трибиненко дав жінці 7 тис. грн, але цих грошей було замало. Додалося й інше нещастя - сильно побили її чоловіка, який майже рік пролежав у лікарні.

"Я вимушена була закласти землю. Взяла гроші в рахунок орендної плати. Ми віддали Трибиненку пай чоловіка. Він обіцяв допомагати. Каже: я тобі буду кожен рік щось доплачувати або давати, адже орендна плата буде зростати. Але він мені і копійки не дав. Я тоді була в такому стані, що не могла подивитися, що саме я там підписувала. Вони ж мені не роз'яснили. А тільки сказали: підписуй. Я думала, що розписалася лише за те, що взяла гроші, і що ця земля років через 5-7 років повернеться. Аж тепер з’ясувалося, що він нашу землю привласнив. Тоді я  написала заяву в прокуратуру", - розповідає Олена Степанівна.

Тепер літня жінка у розпачі, адже втратила і свій земельний пай і пай чоловіка (загалом майже 10 га землі).

"Шахрайство, та й годі. Виходить, що він залишив нас без нічого. З майновими сертифікатами теж саме сталося. Під час розпаювання майна, Трибиненко пообіцяв, що наші гроші повернуть. Коли нам показали списки перший раз, то в мене було майнового на 9 тис. Я робила на фермі, а чоловік - у тракторній бригаді, то в нього на 16 тис. було майна. Але спочатку мені дали лише 4 тис. грн, а чоловікові - тільки 3 тис. Коли ми вдруге  прийшли до Павловича вимагати решту, то він сказав: грошей немає і сертифікатів немає, немає нічого. Я не знаю, куди поділися наші гроші. Куди не зверталися - ніхто нічого не знає",  розгублено каже жінка.

Проблем у Олени Степанівни вистачає. Їй потрібно зробити ще одно операцію, але грошей на лікування вже немає.

"Я зараз доглядаю правнучку. А внучка була змушена поїхати у Польщу на заробітки. Бо в нас немає ні копійки. Зате Трибиненко нажився від душі. Коли суд був у Дніпрі, його невістка Сабіна кричала: наші діти їсти хочуть. А мої діти їсти не хочуть? Мої ж теж їсти хочуть. Так я майже 29 років у цьому колгоспі проробила, а Сабіна тільки прийшла. То що мені впасти та землю гризти, бо я стільки років пропрацювала? Що я залишилася калікою, що ногами не можу ходити, хоч скільки операцій переробили?" –скаржиться  пенсіонерка.

Олена Тупчієнко вважає, що Трибиненко веде себе так зухвало, бо в нього все куплено. Мовляв, багато грошей привласнив під час розпаювання колективного господарства.

"Трибиненко сказав: я нічого не боюся, у мене все куплено. Вони тоді майнового понабиралися, все самі забрали. Тепер покупляли машини і  розкатують по Бережинці. А нам нічого не віддали. Ми й не знаємо, де наші майнові сертифікати. Ми нічого не підписували, ніякого договору купівлі-продажу. А коли пішли в сільську раду, щоб нам надали хоч дублікат сертифікату, то нічого не дали. Доки ж це триватиме? Що я, не така сама людина як він? Я багато років пропрацювала у колгоспі дояркою, завжди була передова… І толку з того. Я ж для держави робила, для колгоспу. А тепер одержую 1400 грн пенсії. Хіба це пенсія? Завдяки тому, що купила мішок борошна, зараз печу хліб дітям. А не дай Бог щось зі мною трапиться або з дитиною, то навіть не знаю, що буду робити", - говорить жінка. 

Лідія Монашко, якій 62 роки, має двох дорослих дітей. У 2013 році вона попросила у Трибиненка гроші, щоб купити сину окремий будинок, бо вся її велика родина жила в одній хаті. Фермер просто так гроші не дав, а лише в обмін на землю.

"Що я там підписувала, я не знаю, не бачила. Звісно, Трибиненко обіцяв надалі допомагати. Що треба - приходьте, випишу. Що треба - дамо. Тоді він якби-то взяв мій пай у 5 га. А пай померлого чоловіка ще не був на мене оформлений. В той же рік я його і оформила. Але за 10 років поки був неоформлений цей пай я за нього не отримала ні копійки. Трибиненко мав дати мені хоч якісь гроші за те, що він користувався цим паєм. Лише коли я свій пай продала, то стала отримувати кошти за пай чоловіка, який на себе оформила. 

Безсовісний цей Трибиненко. Так люди не роблять. Обдурив мабуть 50 таких як ми. Те, що належало мені, все собі забрав. Він нічого не боїться, бо у нього грошей багато. Лише з моїх 5-ти гектарів тонну пшениці взяв. Бо там, де наші землі, там найродючіша земля. А ми сидимо на бобах. Дочка на цегельному заводі працює, бо треба гроші заробляти - двоє діток. А я доглядаю", – розповіла свою історію Лідія Василівна.   

Коли у Юлії Коржанетської помер батько, у родини виникли великі борги.  Гроші пішли просити до Трибиненка, бо той 10 років не платив за неоформлений на її чоловіка земельний пай, що дістався йому після смерті тітки. Просили наперед дати якусь суму грошей, аби було чим погасити борги. Трибиненко сказав: оформляйте цю землю і я вам все виплачу. Коли ж чоловіку Олександру Коржанетському вдалося набути право на спадщину, прохачі знову прийшли Трибиненка. Але даремно очікували одержати велику суму, бо за 10 років користування землею фермер у 2015 році заплатив всього 17 тис. грн, а за цей час мало набігти близько 40 тис. грн. Ніякого перерахунку за знецінені внаслідок інфляції гроші фермер робити не схотів. Мовляв, забирайте те, що даю, або не одержите геть нічого. Довелося задовольнитися тим, що дають. Потім Юлія сильно захворіла і їй знадобилися гроші в лікарню. Знову просили дати наперед якусь суму грошей. 

"Він нам каже: я наперед гроші не даю. Я вам дам в рахунок виплати за пай 50 тис. грн, а потім розрахуємось. Ми погодились. Він дав гроші, а через деякий час подзвонив і сказав, що треба підписати якісь документи. Мій чоловік пішов до нього сам і підписав. Питаю: що ж ти підписував? Чоловік сказав: щось за щось. Тобто підписав, не читаючи. Потім з’ясувалося, що він з нами уклав договір аж на 75 років. Ми були в шоці. Чи проживемо ті кляті роки? Але сталося так, що землю він у нас назавжди забрав за оті 50 тисяч. Отож і землі вже не маємо, і гроші швидко розійшлися. Бо що таке зараз 50 тис. грн?" - риторично запитує Юлія. 

Коли ж родина намагалася забрати гроші по майновому сертифікату, які після смерті тітки накопичились за 10 років, Трибиненко відповів, що майнових немає, усміхнувся і втік.

"Вибачте, але ж має бути якась справедливість. Ти всім свої родичам будинки збудував, а ми що, жебраки? Виходить так? Я багато чула від людей, яких він обдурив. Хай Бог милує! Як він у людей і хати забирав, а потім там своїх коханок поселяв. Це був шок для мене. Людина без совісті. Якось ми своєю машиною їхали на кладовище і зупинилися біля покинутої тракторної бригади, де росте виноград. Чоловік хотів лози нарізати, щоб вдома посадити. А тут як раз Трибиненко їхав. Він як вилетів з машини, як почав нас матом вкривати. Я таких матюків за всі свої 45 років не чула. Кричав: це все моє, щоб я вашої ноги тут не бачив! Отака людина. Він на ґрунті вкраденого у громади багатства вже не контролює себе. Чоловік від жадоби просто біситься. Каже: я нікого не боюся, у мене грошей вистачить, я всім заплачу, найму охорону. Вони й сидять під забором, наче собачки, охороняючи його. Поназбирав немісцевих алкашів та наркоманів", - констатує Коржанетська.

"Ми захищали не ту людину"

Мешканка села Бережинка пані М. розповіла, що протягом 17 років ні вона, ні інші жителі нічого не одержували по своїх майнових паях, якими користувався Трибиненко. Тому на сесії сільради Бережинки було створено  комісію, яка мала перевірити, чому по майнових сертифікатах не виплачують ніяких грошей. З проханням посприяти у цьому голова сільради Наталія Бондаренко зверталася до районної ради, в обласний державний кадастровий центр та в ніші інстанції. На жаль, ці спроби не принесли ніякого результату.   

Пані М. не задоволена рядом положень нового договору про оренду земельного паю, який пропонує підписати Микола Трибиненко. Відтак цей договір жінка підписувати не хоче. Але щоб змусити людину укласти нову угоду, керівник підприємства не віддає їй гроші за користування землею.   

"Трибиненко сказав: грошей не отримаєш, поки не підпишеш цей новий договір. Але на якій підставі ви змушуєте мене підписувати інший договір, коли ще діє попередній? Мені на це ніхто не відповів. Я і письмово до нього зверталася – ніякої реакції. Тоді я вирішила поскаржилась у райдержадміністрацію. Її представники приїжджали до Бережинки, вислухали наші скарги, але так і не допомогли. Коли відбувалася та зустріч, з'явився і пан Трибиненко зі своєю охороною. У одного з охоронців була така здоровецька сумка, в якій наче лежав автомат! Ніби залякати представників влади хотів", – вважає вона.

Потім з райради прийшла відписка. Мовляв, питання виплати по майнових сертифікатах влада тримає на контролі та сприятиме виплаті цих грошей. Але Трибиненко так нічого й не заплатив.   

"Ви знаєте, я вже багато років прожила, бачила всяке, але мені здається, що так принижувати людську гідність не можна. Тепер ми намагаємося вирішити наші проблеми через суд, бо інші засоби впливу на Трибиненка не дають результату", - повідомила жінка.

З іншою жителькою села (вона не наважилась себе називати) Трибиненко теж неповністю розрахувався за оренду землі у 2017 році. Причина аналогічна - вимагає підписати договір про оренду земельного паю на нових умовах. 

"Я прийшла отримувати кошти, а Трибиненко каже: "Підписуй новий договір, бо "Ниви" вже немає і я уже ніхто. Тому підписуйте договір зі мною про розірвання договору з попереднім власником, а тоді віддам кошти. А не підпишете, то – ні". Але справа в тому, що договір був без дати. Не було вказано і те, з ким укладається договір. Ти маєш ставити підпис на порожньому бланку. Єдине, що було написано, – 9 відсотків. Як можна укладати договір, якщо строк оренди не вказаний. Можливо він по 2025 рік? А можливо при реєстрації він збільшить строк оренди ще на 15 років. Я цього не хочу", – каже жінка.

У ще одного чоловіка з Бережинки (прізвище просив не називати), виникли ті ж проблеми. Коли настав час виплат за оренду землі, Трибиненко заявив: або ти підписуєш новий договір і тоді ми з тою розрахуємося, або взагалі не розрахуємось. Наш співрозмовник вважає, що фермер придумав якусь нову аферу. Тепер землю, що перебуває в його оренді, Трибиненко поділив на три частини. 65% землі, яка нібито була захоплена рейдерами, він переписав на своє нове підприємство, а решту 35% поділив між двома синами. Тож зараз людям пропонують підписувати договір або з Трибиненком, або з якимсь із його синів.     

"Я не верю, что с кем-то из них будет нормальное, адекватное сотрудничество.  Если он до этого так с людьми обходился… Он ещё и за майновые сертификаты ни разу не расчитался за всё время, что они у нас есть. Говорит: "Ваше имущество – это был металлолом, оставшийся после бывшего колхоза".Все реорганизации, которые они проводили, должны были проходить с согласия пайщиков. А это всё делалось без ведома арендодателей. Вот потому я и не хочу с ним никакого дела  иметь", – каже він.

За словами цього чоловіка, суму орендної плати, яку Трибиненко платить окремими орендодавцям, фермер визначає на власний розсуд. Судячи з того, як він  ставиться до певної людини. Нібито декому платить набагато більше, ніж виходить на відсотки, вказані у договорі оренди. Водночас майновий пай нібито також одержали особи, які під час розпаювання СВК "Нива" не мали ніякого відношення до цього підприємства. 

Водію з Бережинки Сергію Шелесту Трибиненко теж не віддавав гроші за земельний пай. Оскільки Сергій Петрович хотів повернути 25 тис. грн заборгованості по орендній платі, щоб оплатити спочатку лікування, а потім похорони своєї матері, то був змушений підписати новий договір. Це сталося у грудні 2017 року. 

"Під час рейдерського захоплення, Трибиненко перед всім селом казав: "Хто хоче – забирайте свою землю і хазяйнуйте самі". А тепер каже, що такого не було. Мої покійні батьки проробили по 45 років в колгоспі. Він на їхні сертифікати дав близько 8 тис. грн. А ті, хто прийшов пізніше і проробив по 2-3 роки, і по 100, і по 150 тис. грн. отримали. Образив він людей, особливо пенсіонерів. Його мораль – збагачення. Я не хотів би з ним працювати. Мої діди, баби, батьки – усі виросли в цьому колгоспі. А він чогось дістався Трибиненку. Це був успішний колгосп, з повними складами зерна, з новою технікою, з мільйонами прибутків… І в одну ніч став власністю Миколи Павловича. Він всіх кинув", – каже Шелест.

Депутату Кіровоградської райради Володимиру Житньому Трибиненко теж заборгував 37 тис. грн. І цей борг віддавати не збирається, поки Житній не укладе новий договір на оренду земельного паю.

"Раньше депутатом райсовета был Николай Трибиненко. Но на последних выборах в сельский и в районныйсовет не прошёл ни он, ни его сыновья.  Потому что люди его не поддержали. Просто у людей доверия к нему не осталось. Сейчас многие хотят забрать у него земли, расторгнутьдоговора. Я целиком и полностью поддерживаю людей, которые хотят подать коллективный судебный иск на Трибиненка. Он должен возобновить распаёвку и добавить все положенное тем людям, кому он недодал", - переконаний Житній.

За словами місцевого лікаря, Трибиненко ніколи не виконує своїх обіцянок. Зокрема 9,5 млн грн вклав у встановлення сонячних батарей, обіцяючи, що буде постачати дешеву електроенергію атовцям, ветеранам та малозабезпеченим. Також обіцяв на 50% знизити плату за воду за рахунок дешевої електроенергії. Все це так і залишилося не виконаним. 

"Он врет на каждом шагуипостоянно отказывается от своих слов. Не любит заниматься и благотворительностью,для села ничего не делает. Говорит: я налоги плачу, на сельский совет деньги перечислил. У него жадность, граничащая с паранойей. Он за гривну удавится", - каже лікар. 

Михайло Кононов розповів, що давно сумнівався у щирості намірів Трибиненка. На думку лікаря, під час сумнозвісних подій із рейдерським захопленням фермер лише прикидався захисником інтересів людей.

"В свете последних событий, я искренне верил, что это был действительно рейдерский захват. Изначально выходило, что Трибиненко якобы жертва. Мы все тогда выступали горой… Мы искренне верили, что защищаем не его, а своё. Фактически, это наша земля - наши паи и наше имущество. И он всё это выставлял как героический подвиг народа. Мы действительно выходили на эту борьбу. Но потом оказалось, что он далеко не жертва.

 Я предполагаю, что он хотел провернуть какую-то афёру, а она ему не удалась. И получилось, что часть наших земель, то естьправо аренды, перешло к другим людям и те как бы юридически правы. А Трибиненковыставлял это как рейдерский захват. Дальнейшие судыисобытия показали, что он оказался не таким уж преданным своим односельчанам. Очень обидно, что мы защищали не того человека. Мыверили, что он после таких событий повернётся лицом к народу, а оказалось, что он ещё наглее стал", – вважає він.

Слід відновити справедливість

На жаль, особисто поспілкуватися з Миколою Трибиненком нам досі не вдалося: і дзвонили, і шукали, і навіть написали офіційне звернення до нього від ГО «Життя без корупції» з проханням прокоментувати скарги селян на його адресу, - поки що все марно, повне мовчання з його боку. Але зі слів юриста Олександра Кривололапа, фермер завжди каже, що не порушував закон. Так само вважають й ті нотаріуси, які засвідчували договори міни.

 І  це не зважаючи на те, що зараз діє мораторій на укладання таких видів правових угод. Закон забороняє відчужувати земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Це передбачено у перехідних положеннях Земельного кодексу. Тобто оборудки є явно незаконними.

На думку Криволапа, Трибиненко скористався юридичною безграмотністю людей. В окремих випадках він дійсно купував їхні земельні паї, але платив за них у 2-3 рази менше, ніж вони насправді коштують. В інших випадках просто давав людям підписувати порожні бланки документів. Серед ошуканих найбільше пенсіонерів. У більшості випадків їм казали, що гроші надають в рахунок виплати майбутньої орендної плати. Людей возили до нотаріусів  і казали: «підпишіть - це гарантія, що потім у вас не буде претензій до Трибиненка». А фактично вони підписували договори міни землі. 

"Теперь нужно восстановить справедливость, то есть дать право людям распоряжаться своей собственностью. Распаёвка в СВК "Нива" не закончена. Она закончится лишь тогда, когда люди получат своё имущество в натуре. У людей обманным путём забралисертификаты, которые нужно восстановить. То есть надо выдать людям дубликаты имущественных сертификатов. К сожалению, сельсовет Бережинки всячески препятстувает этому. Лично яне вижу оснований не выдавать людям присвоенные Трибиненком сертификаты. Ведь фермерне может объяснить, каким образом они оказались у него. Не смотря на это, сельсовет не предпринимает никаких действий для возобновления справедливости", – констатує Криволап.

Поки триває кримінальне розслідування рейдерського захоплення агрофірми, її майно тимчасово перебуває під арештом. Але ж рішення про арешт майна можуть будь-коли скасувати. Тоді новим власникам ТОВ "Нива" нічого не заважатиме продати майно підприємства. Щоб запобігти остаточній втраті майна, потрібно зібрати скривджених людей у спілку та з'ясувати, скільки саме людей має право на одержання майнового сертифікату, вважає юрист. Створений власниками майнових сертифікатів представницький орган  дозволить ефективніше витребувати майно пайового фонду з незаконного володіння родини Трибиненків.

 А поки що до Кіровоградського районного суду подано 20 позовів щодо визнання недійсними договорів міни земельних паїв, які незаконно уклав Микола Трибиненко та його родичі. Ініціативна група також подала колективну заяву про вчинення злочину стосовно пайовиків та членів СВК "Нива". 

1659 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.