ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

З початку року фахівцями ГУ Держгеокадастру нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму понад 6,2 млн гривень

 

Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області проводить заходи щодо запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасно здійснює виявлення таких порушень і вживає відповідних заходів щодо їх усунення.

Одним із найпоширеніших порушень земельного та кримінального законодавства є самовільне зайняття земельних ділянок.

Так, в ході перевірки встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки площею 143,7 га, розташованої на території Седнівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області. Даним  правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду на суму майже 210 тис. гривень. Матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів.

Також за результатами спільної перевірки з Прокуратурою Кіровоградської області та Управлінням захисту економіки у Кіровоградській області, встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки комунальної власності площею 0,0904 га по вул. Вокзальній в м.Кропивницькому, на якій розташовувалася автомобільна газозаправна станція. З метою припинення нелегальної діяльності АГЗС вжито заходів щодо демонтажу останньої.

З початку 2018 нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму 6,205 млн грн, сплачено у добровільному порядку понад 2,3 млн грн.

Довідково.

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Прес-служба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

155 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.