ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.09.2018 | 14:57

З пiдняттям тарифу теплогенеруючi пiдприємства Кропивницького працюватимуть на межi збитковостi

З пiдняттям тарифу теплогенеруючi пiдприємства Кропивницького працюватимуть на межi збитковостi

В обласному центрi пiдвищили тарифи на послуги теплопостачання. Здорожчання на понад сiм гривень на квадратному метрi в сезон торкнеться близько третини населення мiста. Про це йдеться на сайті міської ради.

Уряд, НАК «Нафтогаз України», який є монополiстом на ринку газопостачання, поклали в основу видачi дозволiв на пiдключення теплових пiдприємств рiвень сплати за спожите тепло 90 % i вищий.

У Кропивницькому рiвень сплати споживачів, якi пiдключенi до комунальної ТЕЦ, – у межах 70 %, до орендного ДП «Кiровоградтепло» – до 80 %.

"Мiська рада пiд час останнього засiдання сесiї надала виключне право мiському головi пiдписати договiр про реструктуризацiю боргу, який тягнеться десятилiттями. НАК "Нафтогаз" вимагає, щоб ми гасили цей борг. Мовляв, вам надали фiнансову децентралiзацiю, ви маєте за рахунок мiського бюджету погасити заборгованостi. Але це борги не мiського бюджету перед тепловиками, а безпосередньо фiзичних та юридичних осiб, споживачiв. Бюджет мiста, наша колективна казна не має права розраховуватись за ту чи iншу особу чи приватне пiдприємство", – вiдзначив мiський голова Андрiй Райкович.

Що стосується пiдвищення тарифу, мiський голова погоджується – це рiшення непопулярне. Воно не додає позитиву мiськiй радi. Людей не цiкавлять проблеми загальномiського чи загальнодержавного характеру, вони думають про сiмейний бюджет i його баланс. Але разом із тим, рiвень собiвартостi одиницi теплової енергiї розрахований з рентабельнiстю майже нуль, менше 1 %. Навiть із пiдняттям тарифу теплогенеруючi пiдприємства працюватимуть на межi збитковостi.

180 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.