ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

З Одеси розпочався новий виставковий сезон у кропивницькій галереї «Єлисаветград». ФОТО

З Одеси розпочався новий виставковий сезон у кропивницькій галереї «Єлисаветград». ФОТО

Не знаю, як для кого, а особисто для мене прощання з літом навіває сум.  Але є обставина,котра цей сум дещо розраджує,принаймні для людей, чия душа прагне краси. Що я маю на увазі? Ну,звісно, пожвавлення в культурному житті міста. Готуються до нового сезону театри, планує свій концертний резонанс обласна філармонія… А 6 вересня відкрився новий виставковий сезон  в нашій улюбленій галереї «Єлисаветград»!  Тобто, після літньої перерви відбувся перший вернісаж для широкої публіки, де і «портрет був класний і пейзаж!». 

«Із Одеси – з любов’ю» – так назвали свою виставку одеські художники Інна Русіна і В’ячеслав Подобєд. Третім «учасником» цієї сонячної виставки став заслужений художник України Аркадій Русін, батько Інни і вчитель її чоловіка В’ячеслава Подобєда. Аркадій Вікторович Русін, учасник Великої Вітчизняної війни, талановитий художник-реаліст уже в кращих світах, але дякуючи його нащадкам чи краще сказати спадкоємцям сонячні картини майстра прикрасили експозицію виставки «Із Одеси – з любов’ю».

Це вже не перша виставка одеситів у нашому місті. А почалося все з того,що співробітниця обласного художнього музею Валентина Ноженко зовсім випадково, за її ж словами, познайомилася з Інною Русіною. Знайомство виявилося не лише приємним, а й корисним. Адже Інна Аркадіївна після закінчення знаменитої Санкт-Петербургської академій (яку, до речі, закінчив і її батько Аркадій Русін, тільки на той час вона була ленінградською) працює в одеській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру художником-реставратором. То тепер,вважайте,у нашого обласного художнього музею є «свій» реставратор, адже наші художні шедеври ще позаминулого і минулого століття потребують постійного піклування. Що стосується В’ячеслава Подобєда, то він познайомився з нашим містом ще раніше,  оскільки понад сорок років працюючи викладачем в одеському театрально - художньому училищі, привозив на практику в наші театри майбутніх сценографів. Така ось живописна сага цієї родини.

Тепер хоч кілька слів про саму виставку.  Картини треба дивитися. Звісно, тієї надзвичайно теплої, емоційної і якщо хочете, романтичної атмосфери, яка панувала на вернісажі, де ніжний переспів саксофону  змінив хриплувато-загадковий тембр старої платівки з голосом Леоніда Утьосова і в повітрі запахло морем, сонцем, а в душі завирували спогади про місто,що приходить у сні. Хоч треба зазначити, в експозиції не так багато куточків Одеси,що зазначила сама Інна Русіна, але вся вона пронизана Одесою. І в це легко віриться. Ну ось ви дивитесь на роботу пензля Подобєда: примус, риба,помідори, ну і заповітний графинчик,звісно. Якщо ви навіть не бували в Одесі, а начитались Бабеля чи Паустовського, о, скільки асоціацій у вас виникне! Не лише Беню Крика згадаєте! Жарт!

В експозиції представлені різні жанри. Якщо Інна віддає перевагу квітковим фантазіям: червоні тюльпани (натюрморт подарований, між іншим, галереї «Єлисаветград»!) відтінюють коралові троянди, тендітні дзвоники суперничають з виноградним листям, то В’ячеслав працює в основному в техніці пейзажу: морські причали, скелі і шаланда, квартал Одеси з театральною аркою, пейзаж околиць, тощо… Проте, і він до квітів не байдужий. Милує око натюрморт «Маки і польові квіти». Але мені найбільше припав до душі  натюрморт Аркадія Русіна «Білий бузок», що зайняв скромне місце в експозиції. А в центрі виставкової зали портрет чотирнадцятирічної Інни, дівчинки з проникливим поглядом, котра позує батьку художнику Аркадію Русіну. Принагідно пані Інна поділилась спогадами. Як давно це було… Давно… Але бузок цвіте  і за бульваром синіє море. І хочеться жити,творити і дякувати тим, хто дарує нам своє натхнення і любов. Насамкінець не можу не згадати про акцію «Виграй картину», започатковану невгамовним галеристом Миколою Цукановим. Цього разу власницею чарівного пейзажу стала постійна відвідувачка вернісажів, любителька мандрів Лариса Лєбєдєва. Я тільки заздрісно зітхнула, таланить же людям! А ви б не позаздрили?

Фото Федора Шепеля

722 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.