ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.06.2016 | 13:30

Володимир Панченко запропонував вихід із ситуації з перейменуванням Кіровограда

Володимир Панченко запропонував вихід із ситуації з перейменуванням Кіровограда

Сьогодні у Кіровограді відбулася зустріч з Володимиром Панченком, науковцем з Кіровограда, який зараз є професором Києво-Могилянської академії, з приводу перейменування Кіровограда.

Науковець виступає проти назви Єлисаветград, оскільки вона, на його думку, має імперське походження.

Як доказ Панченко презентував документ Українського геральдичного товариства, у якому міститься уривок з указу 1845 р. про герб тодішнього Єлисаветграда, затверджений імператрицею Єлизаветою. У верхньому полі герба був розміщений чорний двоголовий орел (символ Російської імперії), що аж ніяк не свідчить про «православність» назви Єлисаветград.

«Не згадуймо Святу Єлизавету всує»,- наголошує Володимир Панченко

Науковець висловив свої побоювання, що проблема перейменування затягнеться. За його словами виходити з цієї ситуації треба за допомогою компромісу.

«Було б хорошим рішенням укласти меморандум між сторонами прихильників назви Єлисаветград та прихильників інших найменувань, що складався б з трьох положень:

1. Місто потребує нейтральної назви, яка не повинна бути іменна. Бо імена не проходять випробування часом, їх можна політизувати

2. Відмовитися від назви Єлисаветград, і похідних від неї, оскільки вона є імперською

3. Віддати ініціативу міській раді, яка має прийняти нейтральну назву на свій розсуд. Хоч основне рішення з перейменування міста належатиме Верховній Раді, влада не відмовилася б від остаточно прийнятої на місці назви» - зазначив на зустрічі Володимир Панченко.

Прийняття такого меморандуму існує поки тільки в планах, і не факт що прихильники «історичної» назви погодяться на це. Але Панченко впевнений, що це єдиний конструктивний шлях виходу із ситуації.

Фото Олени Шевченко


2333 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.