ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
08.05.2020 | 13:37

Вогонь пам’ятi: у кропивницькому музеї відкрили виставку до Дня перемоги. ФОТО

Вогонь пам’ятi: у кропивницькому музеї відкрили виставку до Дня перемоги. ФОТО

Художньо-меморiальний музей Олександра Осмьоркiна у Кропивницькому до Дня пам’ятi та примирення презентує вiртуальну тематичну  виставку «Вогонь пам’ятi», присвячену 75-рiччю Перемоги над нацизмом у Другiй свiтовiй вiйнi.

Основою експозицiї в рамках нового арт-проекту «Виставка однiєї картини» став живописний твiр талановитого кропивницького митця народного художника України Михайла Надєждiна, iз символiчною назвою «Вогонь пам’ятi» 1990 року з музейної колекцiї «Сучасне українське образотворче мистецтво».

Доповнюють виставку оригiнальнi фото-документальнi матерiали художникiв-ветеранiв, серед яких є унiкальнi – лист Володимира Федорова до матерi у щойно звiльнений Кiровоград (нинi Кропивницький). Вiн датований 23 сiчня 1944 року. В експозицiї –  фронтовий зошит із вiршами Миколи Бондаренка, а також лист його брата на фронт, особистi фотокартки художникiв у вiйськовiй формi в роки вiйни та за роботою в художнiх майстернях в повоєнний час. 

У повному обсязi цi та iншi експонати можна побачити на музейному веб-сайтi в роздiлi «Вибранi виставки», адже їх вже презентували на тематичних виставках – «Лист з фронту художника Володимира Федорова»«Фронтовий зошит художника Миколи Бондаренка» та виставцi творiв художникiв-ветеранiв «З любов’ю до рiдної землi».

Читайте також: Iсторiя поколiнь: секретар міськради Кропивницького розповів про свого діда, який пройшов Другу світову

226 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.