ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Водоканал повернути місту: кіровоградці не повинні платити за гнилі труби та стихійні фонтани

Якщо регулярно слухати і читати звіти наших чиновників, то у нас практично в усіх сферах щомісячно і щоквартально покращуються показники, але для населення залишається таємницею за сімома замками – в чому ті покращення проявляються. Так і керівництво ОКВП «Дніпро-Кіровоград» звітує про те, що після проведеної з ініціативи тодішнього голови ОДА Сергія Ларіна в 2011-2012 роках реорганізації водопровідного господарства області та приєднання до водогону чотирьох міських водоканалів,  удалося оптимізувати схему водозабору та водопостачання, за рахунок чого зменшилися витрати електроенергії та кількість аварій, модернізується обладнання та контролюються втрати води. За логікою, все це в купі мало б привести до зменшення тарифу на воду для населення, або хоча б утримання його на попередньому рівні. Але ж у липні минулого року вода для кіровоградців здорожчала майже вдвічі і сьогодні коштує 12, 9 гривні. Це один із найвищих тарифів по Україні. Хоча торік держава відшкодувала підприємству понад  48 мільйонів гривень на покриття збитків, отриманих через необґрунтований тариф. Йдеться про тариф у розмірі 7,41 гривні, який команда Сергія Ларіна видавала за досягнення, і який насправді призвів до мільйонних боргів підприємства перед Пенсійним фондом та по заробітній платі працівникам. Які ще потрібні докази того, що об’єднання водоканалів проводилося з однією-єдиною метою – для монополізації водопровідного господарства та подальшої передачі в приватні руки наближених до регіоналів олігархів? 

Прийняття ж єдиного для чотирьох міст області  тарифу на воду призвело до зрівнялівки, вигідної тільки жителям Знам’янки, де на момент об’єднання вода коштувала найдорожче. Адже через катастрофічний стан водопровідних мереж, втрати води, які також закладаються в тариф, тут складали майже 60 відсотків. У той час, як у Кіровограді – 45, Світловодську – 47,9, а в Олександрії взагалі – 27 відсотків. Тобто фактично кіровоградці та жителі інших міст сьогодні сплачують за гнилі труби та стихійні фонтани посер вулиці за себе і за брата. 

У Світловодську ще рік тому ініціювали громадські слухання з цього приводу, під час яких ішлося про те, що місто погодилося на передачу водоканалу на баланс області за умови, що тариф на воду не буде підвищуватися, але обласна влада своїх зобов’язань не дотримується. Крім того, не виконується інше протокольне доручення, підписане під час передачі — сплата до міського бюджету прибуткового податку з зарплати працівників Світловодської дільниці ОКВП «Дніпро-Кіровоград», у зв’язку із чим щороку місто недоотримує 2 мільйона гривень. 

Головна ж проблема заключається в тому, що міські громади втратили можливість контролювати роботу водопровідного господарства. Тому, зокрема, жителям Світловодська не вдалося завадити законсервуванню водоочисних споруд по одній із вулиць, що призвело до того, що їх просто розібрали та вивезли. 

Олександрійці ж сьогодні не можуть повернути кошти, які вони переплачували за воду. Як розповідає громадський активіст Сергій Горбачов, в 2011 році міська влада Олександрії, не зважаючи на мораторій на підвищення комунальних тарифів, незаконно підвищила тариф на водопостачання та водовідведення. Рішенням суду цей тариф було визнано незаконним та скасовано, а жителям міста за законом мали б провести перерахунок та повернути переплачені ними кошти. Однак на той момент олександрійський водоканал було реорганізовано та приєднано до ОВКП «Дніпро-Кіровоград», тобто створено нову юридичну особу. Тому ошуканим олександрійцям повідомили, що старого підприємства, якому вони сплачували за воду вже не існує, а новостворене нікому нічого не винне. Незгодним рекомендували звертатися до суду. А міський голова Олександрії колишній регіонал Степан Цапюк, досі не відповів за свою ініціативу з незаконного підвищення тарифу.

Щоб відновити справедливість, аби на плечі кіровоградців не перекладали господарські проблеми Знам’янки, де втрати води і сьогодні значно більші, порівняно з іншими містами, зберегти матеріальну базу міського водоканалу, впливати на складові тарифу і контролювати його роботу, на думку представника політичної партії «Наш край» Андрія Табалова, водоканал повинен належати міській громаді. Тому він сьогодні ініціює збір підписів городян за повернення підприємства в комунальну власність міста.


1064 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.