ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.11.2019 | 09:54

ВIЛ-позитивний кропивничанин: Туберкульоз – тепер у минулому

ВIЛ-позитивний кропивничанин: Туберкульоз – тепер у минулому

Двi хвороби, про якi, навiть, не здогадувався, впали на Сергiя, як снiг на голову. Тодi у нього на руках була паралiзована дружина, за якою вiн самостiйно доглядав, i ледь встигав працювати.

«Раптом я дiзнався, що в мене ВIЛ. Руки опустилися. Я думав, що менi кiнець. Перед очима одразу тi плакати, що були в моїй молодостi в лiкарнi з написом «СНIД – це чума ХХ столiття». Власне, на цьому мої знання про ВIЛ вичерпалися… Коли менi повiдомили про дiагноз, запропонували соцiальний супровiд вiд благодiйної органiзацiї «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький». Я не вiдмовився, бо потребував пiдтримки. Менi не було з ким поговорити, порадитися», –  розповів свою iсторiю 52-рiчний Сергiй з Кропивницького.

Пiд соцiальний супровiд ВIЛ-позитивного чоловiка взяла соцiальний консультант Катерина Iгнатьєва. По стежцi соцiального супроводу провела його вiд «а» до «я», допоки стан чоловiка не врiвноважився. Вiн почав приймати АРВ-терапiю.

«Все – життя налагодилося! Я зрозумiв, що хвороба не смертельна, що можу жити. Втiм, наступне медичне обстеження привело мене в шок, депресiю… Я навiть зараз не знаю, як передати той стан. Менi дiагностували туберкульоз», – зазначив чоловік.

Якби вiн залишився сам iз хворобами, каже, не знає, чи вилiкувався б. I взагалi, чи розпочав би те лiкування.

«Препарати вiн пив щодня. Сергiй за раз випивав спочатку 12 таблеток, потiм – 9. Ми часто спiлкувалися, бо в нього були питання щодо побiчних симптомiв. Через два мiсяцi його стан змiнився. Вiн бачив, що лiкування дає результати, вiн дуже хотiв, щоб це все пройшло, як страшний сон. Я пiдбадьорював його, нагадував, що залишилося ще трохи i вiн завершить лiкування», – поділився соцiальний працiвник проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Максим Горюнов.

У серпнi Сергій почув довгоочiкуваний результат. Через шiсть мiсяцiв соцiально-психологiчного супроводу чоловік здав аналiзи i успiшно закiнчив лiкування мультирезистентного туберкульозу.

«Я нiколи не вживав алкоголь чи наркотики. Але життя пiдготувало менi такi от випробування. Нині я – здоровий. Туберкульоз – в минулому. Я приймаю АРВ-терапiю, працюю в охороннiй службi, доглядаю за дружиною. Здається, все вирiвнялося. Дякую соцiальним працiвникам iз благодiйної органiзацiї «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький», якi весь час були i є поряд, за їхню вiру в мене i пiдтримку», – додав Сергiй.

Вiкторiя Семененко

172 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.