ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Віктор Ксеніч: Зараз обстежуються школи, щоб запобігти аварійним ситуаціям, які були в інших областях

Віктор Ксеніч: Зараз обстежуються школи, щоб запобігти аварійним ситуаціям, які були в інших областях

Нічого не будується – погано, будується – теж погано, бо завжди знайдуться люди, які вважатимуть, що краще знають, що треба будувати в першу чергу, а з чим можна зачекати. Будівництво практично кожного значного об’єкта в нашому місті супроводжується дискусіями про його вартість і першочерговість. Взяти хоча б ажіотаж довкола підземного переходу біля Колгоспного ринку чи мосту через Інгул. Як же все таки визначаються з тим, що і коли будувати в управлінні капітального будівництва Кропивницької міської ради, довкола яких об’єктів чекати дискусій найближчим часом, які об’єкти є приорітетними для міської влади на сьогоднішній день та в наступному році. З цими запитаннями ми звернулися до Віктора Ксеніча - фахового будівельника, начальника управління, одного зі старожилів міської ради, котрий незмінно очолює його вже багато років, а також є депутатом міської ради багатьох скликань. 

- У Кропивницькому завершили ремонт дамби Інгулу. Наскільки це важливо для міста?

-  Ця споруда по вулиці Михайлівській була побудована ще в 1989 році. Основне її призначення – регулювання води в Інгулі.  Оскільки в центральній частині міста вона не така повноводна, для того, щоб на відрізку від мосту по вулиці Київській до мосту по Михайлівській набралася достатня кількість води, було збудовано цю дамбу. У випадку ж паводку ми можемо регулювати кількість води, щоб не допустити підтоплень у приватному секторі.

- Реконструкція коштувала міському бюджету 4 мільйони 300 тисяч гривень. Це великі кошти. Який гарантійний термін на експлуатацію споруди дає підрядник?

 - Так, гарантія - три роки на роботу і шість років на матеріали, конструкції і споруди. Тобто сама конструкція без капремонту може простояти три роки. Але ми боїмося іншого, ми боїмося крадіжок. 

- До кінця року і прийняття бюджету на наступний рік залишилося менше двох місяців. Чи подавало ваше управління свої пропозиції , які видатки потрібно передбачити на капітальне будівництво в 2017-ому?

- Ще не подавало, поки що вони на стадії формування. Ми поки що збираємо пропозиції інших управлінь, депутати надають свої пропозиції, а також Подільська та Фортечна районні в місті ради. Ми формуємо на їх основі свої пропозиції, а управління фінансів доводить цифру, скільки ми можемо витратити. Коли сформуємо проект і знатимемо загальну суму, вийдемо на технічну раду,  планово-бюджетну комісію, профільну комісію по будівництву, які регулюють ці питання. Поки що ми обробляємо пропозиції. 

На останній же сесії ми виділили кошти на проектну документацію на чотири об’єкти. В пропозиціях фінансування на наступний рік однозначно подаватимемо закінчення будівництва житлового будинку на 54 квартири по вулиці Жадова, там фундаментні блоки вже змонтовані, виконуємо монолітний пояс, з часом будемо перекривати підвальну частину, цокольну. До кінця року плануємо встигнути звести два поверхи з силікатної цегли.  

Ще один із об’єктів - на території пологового будинку номер один є недобудована господарська двоповерхова будівля, на яку розроблена проектна документація на надбудову третього поверху. Там планується виконати реконструкцію і зробити 21 однокімнатну й двокімнатну квартири. Також є в планах будівництво індивідуальної газової котельні для опалення 17 школи і дитсадків №65, 22 і 48. Тому що сьогодні тут центральне опалення і не витримується температурний режим. Кошторисна вартість проекту - біля шести мільйонів гривень. Котельня буде на автоматичному управлінні, тобто не потребуватиме оператора. Крім того після котельні ми будемо ще на кожен об’єкт виготовляти проектно-кошторисну документацію на утеплення - заміну вікон, утеплене перекриття, заміну дверей, щоб ці заклади були в комплексі термомодернізовані. В тих закладах, де є індивідуальні котельні, опалювальний сезон розпочався раніше, і подача тепла значно краща. Зараз ми проводимо тендер через систему «Прозоро» також по термомодернізації – утепленню стін і покрівлі 18 школи. Там уже є індивідуальна котельня. 

- У нас на базі КНТУ працюють науковці, які проводять енергоаудит, чи не плануєте ви звертатися до них? 

- Так, плануємо. Але в нас в місті є ще кілька організацій, які цим займаються, будемо дивитися, де дешевше.

- Як давно ви працюєте в управлінні та як визначаєтеся з першочерговими об’єктами?

- З 2003 року. А об’єкти підказує саме життя. Ми зараз, як бачите, надаємо переваги житловому будівництву, тому що житла будується дуже мало. Там поряд з цим будинком, що ми вже почали будувати, є запущений фундамент іншого, ми його обстежуємо і прийматимемо рішення щодо зведення ще одного житлового будинку. Ще один немаловажливий, я б сказав, грандіозний проект – це арка по вулиці Ельворті. Наразі ми уклали угоду з Київським проектним  інститутом, він планує і виконує роботи з монтажу збірних гофрованих труб тунельного типу. Проект серйозний, більше  того, йдеться про пам’ятку архітектури, є домовленість з Одеською залізницею про перенесення ліній і стовпів верхніх дорожніх шляхів.

Поряд із існуючою аркою по вулиці Ельворті є ще одна закладена арка, ми розберемо закладену частину для автомобільного руху, водночас збережемо історичний об’єкт. Зараз ведемо перемовини з керівництвом «Червоної зірки» і «Гідросили» про те, щоб частково зайти на їхню територію. Тобто будемо просити відчуження земельної ділянки. Роботу над проектом плануємо завершити до 1 травня. Орієнтовна кошторисна вартість проекту - близько 30-35 мільйонів гривень. Частину, до 10 відсотків, профінансуємо з місцевого бюджету, решту – проситимемо з державного. В наступному році в бюджеті буде закладено близько мільйона гривень, щоб ми могли завершити проектні роботи, провести підготовчі. 

- Від чого залежить результат у вашій роботі?

- Результат залежить від нас самих, якщо ставитися до роботи професійно, а також від депутатського корпусу. На даний час на сесії були внесені зміни до програми капітального будівництва,  депутати поставилися з розумінням до наших пропозицій, особливо наша фракція партії «Наш край», це дуже важливо, коли в міській раді є однодумці. Зараз управлінням освіти й іншими фахівцями обстежуються школи, щоб у нас не було аварійних ситуацій, як в інших областях. Приорітетними будуть приміщення, що знаходяться в незадовільному стані.

989 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.