ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.04.2021 | 16:10

Відреставровані ікони минулих століть вже розмістили у залі кропивницького музею. ВІДЕО

Відреставровані ікони минулих століть вже розмістили у залі кропивницького музею. ВІДЕО

Як раніше інформував РК, у Кропивницькому до музею мистецтв пiсля реставрацiї повернули три iкони, датованi 18-20 столiттями. 

Нині iкони вже розмiстили у залi сакрального мистецтва.

Iконi "Богородиця Почаївська" – двi сотнi рокiв, розповiла завiдувачка вiддiлу музею Олена Степанок.

"Ікона цiкава тим, що Матiр Божа – коронована. Iсус Христос також коронований. Таке зображення було дуже рiдкiсним. Також ми бачимо їх на фонi Почаївської Лаври, i художник-iконописець зобразив саме лiву стопу Божої Матерi. Це саме те явлення, яке вiдбулося у 1340 роцi в Почаєвi", – наголосила Степанок.

У тому ж залi музею розмiстили двi iншi вiдреставрованi iкони – "Хрещення або Богоявлення Господнє" та "Вiдсiчення голови Святого Iоанна Предтечi". За словами Олени Степанок, iкони датують ХIХ столiттям.

У Музеї мистецтв iкони вiдвiдувачам показують з 2001 року. Привезли їх з церков та храмiв наприкiнцi 90-х рокiв минулого столiття – розповiла головна зберiгачка фондiв музею Валентина Ноженко: ”Iкони були в такому станi, що їх термiново треба було реставрувати. Дошки були пошкодженi шашелем, мiсцями був втрачений фарбовий шар, левкас був втрачений, було забруднення, на деяких iконах були слiди вiд цвяхiв”.

За словами головної зберiгачки фондiв музею Валентини Ноженко, питання реставрацiї того чи iншого експонату вирiшують на науково-методичнiй радi музею. Так, у музей запрошують реставраторiв. Вони обстежують фондове зiбрання, а потiм ми уже вирiшуємо, що потрiбно реставрувати в першу чергу, додала працівниця музею.


431 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.