ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Відразу дві виставки в «Єлисаветграді» презентували кропивничанам. ФОТО

Відразу дві виставки в «Єлисаветграді» презентували кропивничанам. ФОТО

Як і обіцяв Микола Цуканов, 20 квітня, у день тиші, в галереї «Єлисаветград», що стала нині одним із головних центрів духовного життя Кропивницького, тихо не було. Навпаки було гамірно і людно. І нічого дивного. Адже в галереї відкривалося цілих дві виставки! 

Малий зал «заполонили» картини художників-аматорів із різних куточків області. Це традиційна весняна виставка наших земляків, котрі шукають відраду в творчості. Вона так і називається «Радість життя в творчості». Це четверта виставка, на якій представлені роботи 52 любителів  мистецтва. В основному, це олійний живопис, але є кілька робіт, виконаних у техніці акварелі, акрилу, тополиного пуху. 

У центрі експозиції – робота неперевершеної майстрині печворку і артквілту Людмила Кривенко "Цвіт яблуні".  Чесно кажучи, я не відразу зрозуміла, що то – не олійний живопис! До речі, роботу Людмила Іванівна прикрасили дипломи від галереї «Єлисавеград», які отримали всі учасники цієї «життєрадісної» виставки!  

У кожного з вас буде можливість при бажанні самому оцінити ступінь таланту наших експонентів, для цього лише варто не забувати, що на Пашутіна,36 завжди раді публіці. 

Мені особисто хотілося б відзначити роботи, які сподобались, але їх так багато. Ви не повірите, сподобались майже всі. Вони справді виправдовують девіз, закодований у назві виставки: радість життя у творчості! 

Ось перед нами невеличка олійна робота Ігоря Пантелєєва з Соколівки «Осінь». Пронизана осіннім сумом, вона без сумніву випромінює радість її автора від творчості.  Або оригінальна робота Олени Козаченко «Чотири пори року», виконана в техніці акрилу. Пейзажі ніби зняті в манері стоп-кадру. Олена Козаченко пояснила, що пише переважно портрети, а тут потягнуло на пейзаж. А ось Олена Коваленко із Світловодська представила публіці роботу «Гнідий красень» (папір, авторська техніка), повз яку не пройдеш байдуже. Треба сказати, світловодці, яких очолює художник Анатолій Сіромаха, представляють потужну команду аматорів. Втім, не відстає і Олександрія і, звісно, наш обласний центр. Інші райцентри нашої області представлені скромно. Наприклад, Новомиргород  представлений картиною відомої в наших пенатах художниці Надії Мовчан «Кошовий отаман Сірко». 

Та я переконана, що радість життя від творчості знайома не лише учасникам нинішньої виставки, яку вони чекали з моменту завершення попередньої. Виставка в «Єлисаветграді» – це не лише можливість показати своє надбання, але й побачити, «як у людей», зустрітися з друзями і колегами. А цього разу ініціатор всіх цих дійств Микола Цуканов припас для нас родзинку. Як я вже зазначила, аматорська виставка проходила у малій залі галереї. 

Чому малій? Та тому, що у великій залі експонувалася виставка київського художника Андрія Кулагіна. Це, на мою думку, була хороша ідея – провести вернісаж «один на двох», дати можливість аматорам поспілкуватися з художником, чий портрет Папи Іоанна Павла ІІ знаходиться в галереї Ватиканської бібліотеки поряд з портретами пензля геніїв Тіціана, Рембранлта, Карла Броллова… Чия персональна виставка проходила в Центрі сучасного мистецтва в Парижі. 

«Пишу, як дихаю» назвав свою виставку художник Кулагін. У його експозиції переважають жанрові композиції, що свідчать про широкий діапазон уподобань автора. Видно, що художник любить мандрувати. В його «особистому фонді» полотна, на яких у властивій художнику експресивній манері зображені різні куточки світу. Частину цих робіт ми і побачили на виставці «Пишу, як дихаю". Тут і Венеція і Ватікан і Іспанія… До речі, «іспанська сепія» присвячена  кориді. Я не люблю цього жорстокого звичаю іспанців, про що й повідомила художника. «Чому?» –  здивувався Андрій Павлович. Я пояснила, що мені шкода биків і бентежить, що людям, як писав Євтушенко «плювати, хто впав, тореро чи бичок»… Звісно, я віддаю належне таланту і майстерності Андрія Кулагіна, але після жорстокості іспанської арени мої очі і душа відпочивають «У затінку літнього саду».

Вернісаж у галереї «Єлисаветград» розпочався з музики. Це наша традиція. Так починаються всі відкриття виставок у Цуканових! Дует гітаристів у складі  Володимира Лобача і Олексія Іванова будив у публіці емоції, абсолютно не властиві так званому дню тиші. Народ аж танцювати поривався. У своєму вступному слові гість із Києва зазначив, що немає нічого дорожчого від спілкування. Треба частіше спілкуватися. Його зворушила велика кількість відвідувачів вернісажу, мовляв, навіть у Києві стільки народу не зберуть.  

Як і у кожного гостя галереї «Єлисаветград», програма Андрія Павловича була досить насичена: музеї, знайомства,зустрічі… Встиг погуляти і вуличками нашого красивого міста. Забігаючи наперед, скажу, що наступного дня після вернісажу художник Кулагін ( у якого в Києві своя студія, де ази мистецтва живопису пізнають усі, хто хоче навчитися «малювати для душі» або підготуватися до вступу в художні заклади, і за його словами, у нього 30 тисяч учнів!) було проведено майстер-клас.  

Та повернімося до урочистого відкриття двох виставок. Від імені аматорів виступив світловодець Анатолій Сіромаха, котрий щиро дякував господарю галереї, де художники (профі і непрофесіонали) відчувають себе щасливими. У фіналі виступу пана Сіромахи трапився маленький казус. Завершував свій виступ художник віршами  про… вибір. Законослухняний Микола Миколайович, почувши рядок «Каждый выбирает для себя»  аж мікрофон хотів відняти. Сіромаха мікрофон не віддав і дочитав вірш до кінця. Це зовсім про інший вибір. Справді кожен вибирає для себе, як йому жити і від чого відчувати радість. Вони обрали творчість.

Спасибі нашій галереї!


686 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.