ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Відгук на моновиставу "Порожнеча", яку презентували на "Вересневих самоцвітах"

Відгук на моновиставу "Порожнеча", яку презентували на "Вересневих самоцвітах"

Аборт заради експерименту

Наскільки приємно здивувала вистава Донецького обласного драматичного театру «Слава Україні!» за пєсою молодого драматурга Павла Арє, настільки справила гнітюче враження друга у фестивальному репертуарі «Вересневих самоцвітів» моновистава Херсонського академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша «Порожнеча».

Головна і єдина героїня п’єси-монологу російського драматурга Володимира Зуєва – медсестра абортарію, примітивна і поверхова особа, яка, закінчуючи школу, не мала іншої мети, як щоб її хтось «трахнул». Та й у медичне училище пішла заради інтересу до  фізики та анатомії людини. Вона бачить смерть сусідки і замислюється над філософською проблемою смерті, співчуває маленьклму синові жінки-п’яниці,  її хвилює проблема самотності. Але це не внутрішній пошук, не розвиток душі, не прагнення до краси і вдосконалення, а якісь нервові рефлексії, що супроводжуються то заграванням із глядачем-партнером, то несамовитим криком. Усі ці «духовні пошуки» врешті решт приводять героїню до того, що вона, свідомо завагітнівши від колеги-водія абортарію, так само свідомо, заради експерименту, робить аборт. І нарешті розуміє, що вона зробила, розкаюється, але чи розуміє тупиковість не лише цього вчинку, а всього свого внутрішнього стану?

Схоже, навряд. Дивно, що режисер  Сергій Павлюк, який ніби не належить до старої радянсько-російської когорти митців минулої епохи, чи то звабився «полуничною» темою матеріалу,  чи просто краще знайомий з російською драматургією. Саме російському дискурсу характерно показувати огидність і дно людської душі, милуватися брудом та примітивізмом, розглядати його з усіх боків. До речі, не зрозуміло, що саме хотів підкреслити режисер, вводячи у суціль російськомовну виставу (?) українські слова, вкладені героїнею в уста старенької бабусі, що пропонує їй випити з нею пива,  потім – директорки школи, яка посилає учнів дивитися похорон Брежнєва по телевізору.

Акторці, яка мусила витягувати оце все болото на собі – Тетяні Проворовій, не позаздриш. Вона – дуже пластична актриса з відповідним типажем, зі своїм завданням справилась. Але за такі ролі, як за роботу у шкідливих умовах, їй варто було б вимагати подвійної оплати.

Хочеться вірити, що в репертуарі загалом славнозвісного Херсонського акдемічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша є набагато кращі вистави.

678 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.