ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Вiдчула своє призначення у життi, – соцпрацівниця у Добровеличкiвському районi

Вiдчула своє призначення у життi, – соцпрацівниця у Добровеличкiвському районi

Соцiальна працiвниця проекту USAID HealthLink «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi» у Добровеличкiвському районi 23-річна Анна Мельниченко зi школи мрiяла допомагати людям. Щодня вона рухалася в цьому напрямку i зараз пiд її соцiальним супроводом – ВIЛ-позитивнi люди.

За освiтою Анна – психолог, закiнчила Центральноукраїнський державний педагогiчний унiверситет iменi Володимира Винниченка. Одразу працювала за своєю сферою соцiальнiй службi для сiм’ї, дiтей та молодi Добровеличкiвського району. Допомагала сiм’ям, якi мають проблеми з алкоголем, наркотиками, ведуть аморальний спосiб життя. Проте згодом заклад закрили, Анна з iншими спецiалiстами потрапили пiд скорочення. З цього моменту її дiяльнiсть нерозривно пов’язана iз БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький».

«Я знала про цю благодiйну органiзацiю, адже на той момент уже допомагала людям з ВIЛ-позитивним статусом. Коли дiзналася про можливiсть бути корисною людям, якими опiкуються в БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький», поїхала на спiвбесiду. Так я долучилася до команди, яка рятує життя. Отримала пiдтримку колег. Глибше вiдчула своє призначення у життi. Менi допомагали медичнi працiвники Добровеличкiвської районної лiкарнi, соцiальнi працiвники з досвiдом у благодiйнiй органiзацiї. Якщо я чогось не знала, не боялася запитати поради. Наразi я долучаюся до онлайн-курсiв та читаю тематичнi статтi», – розповiла пані Анна.

У своїй дiяльностi соцiальна працiвниця вважає, що головне – почути кожного клiєнта. Адже реакцiя на ВIЛ-позитивний статус – рiзна: шок, вiдчай, розгубленiсть. Головне – пiдтримати їх на цьому етапi, надати той максимум iнформацiї, який людина може сприйняти. Не завантажувати одразу новими термiнами чи поясненнями, а все робити поступово пiд час подальших консультацiй.

За пiдсумками 2020 року серед соцiальних працiвникiв, якi працюють у проектi HealthLink, саме в Анi були найскладнiшi клiєнти, вивести яких iз певної залежностi задля лiкування ВIЛ – завдання непросте.

«Здебiльшого мої клiєнти – з неблагополучних сiмей, де вживають алкоголь. Там iншi цiнностi – випити. Для мене важливо розiбратися у кожному випадку, щоб зрозумiти причину вживання алкоголю i допомогти. Я також розповiдаю, де можна пройти лiкування, щоб вийти iз залежностi», – каже фахiвець.

Аня шукає рiзнi пiдходи до своїх клiєнтiв, рятуючи їхнi життя. Навiть дарує квiти у горщечках, щоб клiєнти за ними доглядали i вiдчували свою вiдповiдальнiсть. До слова, хобi Анi – вирощування домашнiх квiтiв (у її колекцiї – понад 60 видiв) та створення букетiв iз квiток, що вирощує на грядцi.

231 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.