ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.04.2015 | 11:54

Відбулось перше засідання комісії по міському сміттєзвалищу

Учора в стінах міської ради відбулось перше засідання тимчасової робочої комісії з питань подальшого функціонування міського сміттєзвалища. До складу робочої групи увійшли депутати міської ради, начальники профільних управлінь, спеціалісти у галузі екології та природоохорони, представники громадських організацій. 

Члени комісії домовились зосередити увагу на пошуках потенційних інвесторів для побудови сміттєпереробного заводу, надання всілякого сприяння інвесторам у швидкому оформленні документації, ініціювати перевірку роботи підприємств, які сьогодні експлуатують сміттєвий полігон.  

Ініціатор створення комісії, голова ГО «Рідний Кіровоград» Андрій Табалов наголосив на жахливій екологічній ситуації, яка склалась в районі Завадівки. «Сміттєзвалище працює з 1953 року і накопило 20 мільйонів тонн сміття, яке перебуває за 300 метрів від житлових масивів. Це становить катастрофічну небезпеку. Підприємствам, які експлуатують полігон, за останні два роки було нараховано штрафів на суму 7 мільйонів гривень за забруднення довкілля. Нашим завданням є залучення серйозного інвестора, який готовий буде взяти на себе роботу по переробці сміття. Це б також допомогло у вирішенні питання енергозбереження. Новостворена комісія має напрацювати рішення, які б виконувала міська рада та ОДА».

Окрім цього Андрій Табалов запропонував організувати перевірку цільового використання орендарями земельних ділянок, які були виділені попередньою владою під будівництва сміттєпереробних підприємств., в т.ч. виділення земельної ділянки ТОВ «КОНЛЕР».

Депутат міської ради Андрій Кролевець запропонував розробити конкретні рішення по роботі підприємства, яке зараз експлуатує Завадівське сміттєзвалище. Зокрема, ініціювати перевірку дотримання фірмою ТОВ «КАТП-1128» законодавства у сфері експлуатації полігону відходів. На основі цієї перевірки комісія має підготувати проекти рішень подальших дій міської влади у цьому питанні. 

Як справедливо зазначив член комісії, депутат міської ради Валерій Шутка: «Місто виростило монстра, який мало не щомісяця підвищує тарифи на вивезення сміття, але послуги часто надає невчасно чи неякісно».

Заступник міського голови Григорій Литвин узагальнив усі пропозиції, які були озвучені і наголосив, що переробка і сортування має здійснюватись у місцях збору сміття, а не лише на полігоні. «На кожному мікрорайоні ЖЕО мають організувати пункти сортування. Один контейнер зі склом, один з пластиком тощо і ми маємо привчати до цього людей».

Окрім цього, присутні погодились в межах комісії об’єднатись в підгрупи, кожна з яких напрацьовуватиме пропозиції в окремих напрямках.

Щодо доцільності перенесення полігону, то члени комісії погодились, що це питання є надто складним і проблематичним. Зокрема, створення ще одного осередку забруднення довкілля є недоцільним, та й не кожен район чи мікрорайон зрадіє сусідству зі сміттєзвалище. До того ж, в рамках проведення децентралізації, поки що не відомо, якими будуть межі адміністративних районів, і з ким треба буде домовлятись за облаштування нового полігону.  

«У нас є реальний шанс зрушити цю проблему з мертвої точки. Адже хто, як не ми, має цим займатись. Ми не донецькі чи вінницькі, чи ще якісь, і нам вирішувати проблеми нашого міста», - зазначив Андрій Табалов. 

Читайте також: КІРОВОГРАД: В 300 МЕТРАХ ВІД ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ПАЛАЄ НЕСАНКЦІОНОВАНЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ. ФОТО, ВІДЕО

3434 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.