ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
31.07.2020 | 09:00

В Онуфріївському районі розводять чистокровних верхових коней – найшвидших скакунiв у свiтi. ВІДЕО

В Онуфріївському районі розводять чистокровних верхових коней – найшвидших скакунiв у свiтi. ВІДЕО

У селi Камбурлiївка Онуфрiївського району Кiровоградської областi розводять найшвидших скакунiв у свiтi. Про це йдться у сюжеті Суспільного.

Це чистокровна порода верхових коней, виведена в Англiї, розповiв директор кiнного заводу Олег Радiонов. Коней у селi розводять із 1947 року. Протягом 2018-2019 рокiв отримати потомство на кiнному заводi не вдавалося.

На околицi Камбурлiївки мешкають понад сотня коней, серед яких – 23 лошат. Цсi конi – чистокровної верхової породи. За словами Олега Радiонова, на коротких i середнiх дистанцiях, до трьох кiлометрiв, скакуни розвивають швидкiсть 60 кiлометрiв за годину.

"Це найдосконалiша порода свiту. Це вершина людського мислення в генетицi. Жвавiшої породи у свiтi немає. Пiсля народження беремо волосся з гриви на пiдтвердження батькiвства, здаємо в лабораторiю в Чехiї. Пiсля отримання результатiв, представники українського жокей-клубу записують їх до племiнної книги", – наголосив Радіонов.

Протягом двох рокiв, через хворобу кобил, отримати потомство не вдавалося. У сiчнi народилися першi з 2017 року лошата.

"Вирiшили використовувати тiльки американську вакцину. Купуємо її другий рiк. Кобилу треба вакцинувати тричi. Результат: із 30 кобил – 23 привели живих лошат. Потiм цi лошата стануть скакунами. Хтось – жеребцями-виробниками, хтось залишається у мами, хтось iде в спорт", – додав директор заводу.

За його словами, молодi конi, вiд одного року, коштують вiд тисячi доларiв. Утримання одного обходиться у 5 тисяч гривень на мiсяць. Грошi отримують вiд держави та заробляють самi. У серпнi на заводi чекають нове потомство.


Читайте також: 15-річна кропивничанка здобула розряд на всеукраїнських змаганнях із кінного спорту

137 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.