ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.06.2020 | 17:58

В Олександрійському районі протестують проти звільнення працівників дитсадка. ФОТО

В Олександрійському районі протестують проти звільнення працівників дитсадка. ФОТО

У Пантаївці Олександрійського району жителі вийшли на протест проти звільнення працівників дитячого садка. Він перебуває на балансі Олександрійської міськради. Торік селищна рада Пантаївки вирішила створити об`єднану громаду з двома сусідніми сільрадами. Міськрада Олександрії ухвалила рішення про ліквідацію дитсадка, Будинку дитини, культури та музичної школи, і передачу їх на баланс селищної ради. За словами селищного голови, прийняти заклади на свій баланс не можуть, бо громаду ще не створили. Про це інформує Суспільне. 

Цей дитячий садок – єдиний у селищі. Протестувати проти його закритя прийшли три десятки людей: батьки дітей, які ходять до садка. У руках тримали плакати з написами "Дайте садочку працювати", "Наші діти мають право на дошкільну освіту", "Цапюк, досить мстити Пантаївці", "Хто буде виховувати і вчити наших дітей".

До протестувальників вийшла директорка дитсадка Дар`я Нерода. 

"Повідомлення мені було в усній формі, в п’ятницю, про те, що я повинна звільнити працівників. Я вважаю – це незаконне рішення", – зазначила керівниця.

Рішення Олександрійської міської ради про ліквідацію дитсадка оскаржують у суді, каже селищний голова Ігор Бульба. 

"18 червня мені зателефонував Олександрійський міський голова і попередив, що в понеділок, дослівно "або вирішуйте щось з дитсадком, або я звільняю працівників дитсадка", – розповів очільник селища.

У наказі про звільнення вказано, що звільняють працівників у зв’язку з ліквідацією. Проте суд зупинив ліквідацію, зазначив Ігор Бульба, тож, наказ втрачає свою основу.

Міський голова Олександрії Степан Цапюк вважає, що Пантаївська селищна рада має взяти дитячий садок на своє утримання. 

"Якщо вони візьмуть садок на свій баланс, можуть звернутися до міської ради за фінансовою допомогою, якщо їм не вистачає. І ми надамо ресурс, поки у них до виборів не буде самостійного бюджету", – зауважив посадовець.

Нині працівників дитсадка звільняти не будуть, говорить начальниця управління освіти Вікторія Чернецька. 

"Фінансується садок з міського бюджету Олександрії, до моменту створення ОТГ. Річне фінансування – 2 мільйони 200 тисяч. Було ухвалено рішення про ліквідацію закладу, попереджений керівник, працівники. Але в зв’язку з тим, що тривають карантинні заходи, то процес ліквідації і звільнення теж триває", – пояснила чиновниця.

Процес ліквідації садка планують розпочати вже після закінчення карантину.

Читайте також:  Кропивницький: дитсадок на Новомиколаївці тимчасово закрили через хворого на коронавірус працівника закладу 

565 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.