ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.11.2020 | 09:02

В області гiрники однієї з шахт вiдмовилися спускатися в забiй через зарплатнi борги

В області гiрники однієї з шахт вiдмовилися спускатися в забiй через зарплатнi борги

Гiрники Новокостянтинiвської шахти, яка є частиною державного пiдприємства "Схiд ГЗК", вiдмовилися спускатися в забiй через зарплатнi борги. Про це йдеться на Суспільному.

Шахта знаходиться у селi Олексiївка Новоукраїнського району Кiровоградської областi.

Об'єднана органiзацiя профспiлок пiдприємства звернулась 18 листопада до голови Кiровоградської обласної ради iз попередженням про можливi стихiйнi акцiї протесту. Причина – систематична затримка виплати заробiтної плати протягом всього поточного року.

"ДП Схiд ГЗК є єдиним в Українi урано-видобувним та урано-збагачувальним пiдприємством. Яке в силу цього вносить внесок в забезпечення енергонезалежностi України. Вже неодноразово, на рiзних рiвнях, багатотисячний трудовий колектив, його профспiлкова органiзацiя заявляли про критичну ситуацiю з оплатою працi працiвникiв, яка пов’язана, у першу чергу, iз розрахунками державного пiдприємства "Наек "Енергоатом" за поставлену уранову сировину, оскiльки вони є, по сутi, єдиним джерелом надходження коштiв", – йдеться у зверненнi.

Заборгованiсть сестиматична та не скорочується. Вона стосується також грошей на оздоровлення шахтарiв-уранщикiв, якi мали виплачувати пiд час вiдпустки.

Вiдсутнiсть фiнансування впливає на роботу комбiнату, оскiльки не можуть закупити обладнання для потрiбного функцiонування шахти, не вистачає пального, запчастин – все це може призвести до зупинки пiдприємства. Щонайменше, окремi бригади будуть працювати, а iншi вимушенi будуть простоювати.

Нестабiльна робота пiдприємства також зменшує надходження до бюджетiв Кiровоградської та Днiпропетровської областей.

Профспiлки вмагають не тiльки визначитись iз роботою комбiнату, а й iз перспективами роботи галузi в цiлому.

         Читайте також: У Кіровоградській області у шахтi загинув гiрник

Коли родовище під Кропивницьким стане радіологічно безпечним  

179 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.