ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.05.2019 | 09:53

В обласному центрі вшанували пам’ять видатного драматурга Марка Кропивницького. ФОТО

В обласному центрі вшанували пам’ять видатного драматурга Марка Кропивницького. ФОТО

Учора, 10 травня, біля  академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького, що в обласному центрі, вшанували пам’ять видатного земляка драматурга, артиста, режисера, засновника першого українського професійного театру Кропивницького.

"Ми уже не вперше збираємося на цьому місці та відзначаємо день народження драматурга. Перші два роки святкували, як записано у книжках, – 22 травня, а останні три роки наша громадська організація вийшла за ініціативу, щоб відзначати цей день на початку травня. Ми відштовхуємося від того, що сам Кропивницький у своїй біографії написав, що народився 25 квітня за старим стилем,а якщо додати 14 днів то виходить 8 травня. Також це день Святого Марка", – зауважила жарналістка та громадська активістка Ольга Кизименко.

Довідково: Марко Лукич народився 10(22) травня 1840 року у селі Бежбайраки Бобринецького повіту Херсонської губернії (тепер с. Кропивницьке Новоукраїнського району Кіровоградської області). Початкову освіту здобув у приватній школі шляхтича М. Рудковського в слободі Олександрівка. 1856 року із похвальною грамотою закінчив трикласне повітове училище в м. Бобринці. Служив там же у повітовому суді. У 1862-1863 рр. – вільний слухач юридичного факультету Київського університету. На 28-ому році життя одружився з Олександрою Вукотич.  1882 року заснува театральне товариство, до якого згодом приєднуються кращі тогочасні українські актори.. Помер у вагоні залізничного поїзда, прямуючи з гастролей в Одесі до Харкова. Похований у Харкові.

447 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.