ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

В обласному центрі видали колективну монографію про Шимановських, Блюменфельдів, Нейгаузів. ФОТО

В обласному центрі видали колективну монографію про Шимановських, Блюменфельдів, Нейгаузів. ФОТО

У відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського презентували колективну монографію «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур». 

"Це наукове видання, на мою думку, є однією з найпомітніших цьогорічних подій у культурному житті міста. Захід проведено в рамках ХХХ міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест» за підтримки Українського культурного фонду. Книга на прикладі трьох відомих далеко за межами України єлисаветградських родин Шимановських, Блюменфельдів та Нейгаузів вперше в такому значному об’ємі знайомить читача з різнобарвною, багатонаціональною музичною культурою нашого краю в міжнародному контексті починаючи з ХІХ століття", – пояснила його модераторка Світлана Ушакова.

Детально про історію створення та структуру добре ілюстрованого збірника, підготовленого на основі праць українських та зарубіжних, зокрема, польських, дослідників, розповів директор Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок. Він же надав слово своїм співавторам – лауреатам обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова музейниці Олені Класовій та музикознавиці Марині Долгіх. В обговоренні події виступила Тетяна Фурлет, директорка народного меморіального музею Генріха Нейгауза при Кропивницькій музичній школі №1. Пан Олександр подякував також художниці й дизайнерці Наталії Корніловій за концептуальне й професійне оформлення книги.

У презентації взяли участь Марія Полячок (скрипка) та Світлана Концедалова (фортепіано), котрі виконали твори Кароля Шимановського.

Насамкінець Олександр Полячок подарував примірники книги для відділу мистецтв бібліотеки, а також музею історії освіти Кіровоградщини.

Це вже п’ята  презентація книги «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур». Раніше її побачили мешканці Києва, Кам’янки, Тимошівки та Олександрівки.

Фото автора

382 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.