ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

В обласному центрі розгорнули виставку до 140-річчя від дня народження видатного земляка. ФОТО

В обласному центрі розгорнули виставку до 140-річчя від дня народження видатного земляка. ФОТО

У вівторок, 22 вересня, в Музеї мистецтв, що в Кропивницькому, відкрито спільний з Національним художнім музеєм України виставковий проєкт «Малярська спадщина Володимира Винниченка».

Він присвячений 140-річчю від дня народження земляка, письменника, драматурга, художника, політичного і державного діяча Володимира Винниченка (1880-1951). Як колись для багатьох стала відкриттям та обставина, що Тарас Шевченко не тільки поет, але й художник, так нині крок за кроком дізнаємося, що уродженець Єлисаветграда Володимир Винниченко - не тільки прозаїк і драматург, але й цікавий живописець. Та ще й учень неповторного Миколи Глущенка. Від 2010 року розгорнутий в Музеї мистецтв виставковий проєкт «Малярська спадщина Володимира Винниченка» - друга після 2010 року помітна виставка на його батьківщині, у рідному місті, – зауважила заступниця директорки музею Ганна Осипова

Додамо, що наразі малярська спадщина Володимира Винниченка в Україні нараховує сто картин і чотири альбоми з акварелями і рисунками тушшю, олівцем, вугіллям.

Цей проєкт розкриває складну постать Володимира Винниченка саме як художника, презентуючи дев’ятнадцять робіт, які знаходяться на тимчасовому зберіганні в Національному художньому музеї України, написаних олійними фарбами в 1929-1939 роках: «Паризьке передмістя» (1928), «Портрет дружини» (1929), «Білий натюрморт» (1930), «Квіти в бібліотеці» (1931), «Краєвид Мужена» (1932), «Прогалина в лісі» (1934), «Краєвид із Закутка» (1937), «Фрукти й городина» (1939) та інші. Гадаю, що презентована виставка викличе зацікавленість у шанувальників образотворчого мистецтва та небайдужих до української історії, яку важко уявити без колоритної постаті Володимира Винниченка, – додав співробітник музею Олег Юрченко.

В експозиції можна також побачити скульптурне зображення Володимира Винниченка, виконане незабутнім Віктором Френчком та проекти медалей, присвячених ювіляру, створені Андрієм Німенком.

Фото автора

506 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.