ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.05.2014 | 10:47

Інтелект кіровоградців підтримуватимуть йодованим хлібом. ФОТО

Інтелект кіровоградців підтримуватимуть йодованим хлібом. ФОТО

За даними Інституту ендокринології і обміну речовин Академії медичних наук України, населення Кіровоградської області страждає від йододефіциту середнього ступеня тяжкості. А дефіцит йоду в організмі, за словами професора наукового інституту, доктора медичних наук, професора Віктора Кравченка, позначається не лише на здоров’ї щитовидної залози, загрозі вагітності у жінок, а й на інтелектуальному розвитку. В регіонах із важким ступенем тяжкості йододефіциту населення, тільки 6% дітей народжується з нормальним розумовим потенціалом. Через неурегульованість на законодавчому рівні попередження проблеми йододефіциту, Україна власноруч позбавляє себе геніїв та інтелектуалів. 

Така невтішна інформація була озвучена під час наукової конференції «Актуальність проблеми йододефіциту в Кіровоградському регіоні. Проведення йодної профілактики», що відбулася в кіровоградському прес-клубі вчора, 14 травня, за ініціативи GAIN (Глобальний альянс поліпшення харчування) в Україні, що тісно співпрацює з UNICEF (Міжнародним надзвичайний дитячим фондом ООН). В конференції взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Інституту ендокринології та обміну речовин, кіровоградські медики.

Серед приємних новин – кіровоградське підприємство одне з перших в Україні взялося за вирішення проблеми йододефіциту у населення. Два місяці тому ТОВ "Кіровоградхліб", з ініціативи народного депутата Андрія Табалова, розпочало виробництво йодованого хліба.  На сьогодні в асортименті підприємства - чотири види йодованої продукції – два види хліба та два види булочок. Коштують вони як і звичайні. Додаткові затрати на виготовлення хлібо-булочної продукції з вмістом йоду хлібзавод, за словами завлабораторією ТОВ «Кіровоградхліб» Валентини Бурлаки, взяло на себе. Хліб пройшов всі необхідні експертизи й має відповідну позначку про вміст йоду (на фото).

Поки що йодований хліб виробляють тільки в Кіровограді та у Львові. Представник GAIN в Україні та модератор конференції Ірина Сафронова передала підприємству подяку від UNICEF та обладнання для перевірки продукції на вміст йоду.

Слід відзначити, що в квітні народний депутат Андрій Табалов подав проект Закону про заходи щодо радіаційного і соціального захисту населення Кіровограда на 2015-2019 роки. Документ передбачає прийняття комплексно­ї держпрогра­ми з 2015 року. Йдеться про цілу систему заходів для захисту від радіаційного впливу, серед яких і профілактика низки захворювань - рання діагностика онкозахворювань, включення до раціону харчування дітей дошкільного та шкільного віку продуктів харчування, збагачених йодом.


1375 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.