ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.04.2020 | 09:31

Українська земля має залишатися в власності українців – без жодних референдумів, – «Наш край»

Українська земля має залишатися в власності українців – без жодних референдумів, – «Наш край»

Після ухвалення закону про ринок землі, уряд повинен узгодити у парламенті нові позиції, які захистять інтереси аграріїв та села. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, після ухвалення закону про ринок землі, уряд повинен узгодити у парламенті нові позиції, які захистять інтереси аграріїв та села.

«Парламент ухвалив закон, який запроваджує ринок землі. Позиції, на яких наполягав «Наш край», знайшли своє місце у новому законі. За новими правилами працюватиме новий аграрний сезон, тому в Уряду є час, щоб розробити 3-річний держбюджет в інтересах українського аграрія та українського села», – зазначив Олександр Мазурчак.

Разом з тим, наголосив він, парламенту потрібно узгодити нові позиції та доопрацювати закон.

«На два роки заборонено продаж земель державної та комунальної власності – за цей час має повноцінно запрацювати Кадастр. Потрібно запровадити переважне право орендаря на купівлю, щоб холдинги, які зараз орендують великі ділянки землі, не перетворилися на спекулянтів», – наголосив Олександр Мазурчак.

Далі, зазначив співголова партії, «Наш край» проти володіння землею іноземцями, і щодо цього навіть не потрібно проводити референдум.

Співголова партії переконаний, що питанню обмеження на купівлю землі має бути приділено якнайпильнішу увагу.

«До червня 2023 буде діяти обмеження на купівлю землі — не більше 100 га в одні руки. А потім планується, що обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки. Якщо ж все одно повилазять спекулянти — «Наш край» буде вимагати продовження обмежень у 100 га», – додав Олександр Мазурчак.

Також він зазначив, що партія буде вимагати визначити у майбутньому розмір концентрації землі у власності на рівні як громад, так і області.

«Потрібно визначити баланс, який гарантуватиме розвиток громади та добробут її мешканців», – заявив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» наголосив, що земельна реформа має народити багатих українських аграріїв, які будуть спроможні купувати землю, тому в Уряді є час, щоб підготуватись.

Довідково: в ніч з 30 на 31 березня депутати прийняли законопроект №2178-10 «Про обіг земель». «За» проголосували 259 депутатів.

636 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.