ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.09.2018 | 11:53

У Знам'янці у деяких школах тепер навчатимуться по три семестри

У Знам'янці у деяких школах тепер навчатимуться по три семестри

З першого вересня декiлька шкiл Знам’янки розпочали навчатися за новою триместровою системою. На вiдмiну вiд системи навчання чвертями, триместрова пропонує рiвномiрне навантаження на учня: тривалiсть навчання та канiкул приблизно однакова. На думку фахiвцiв, така схема навчання допомагає рiвномiрно розподiляти час роботи та вiдпочинку, що знижує ймовірнiсть перевтоми та пiдвищує ефективнiсть навчання. Про це йдеться на сайті "KOMORA.INFO".

Більш детально про це розповіла начальниця міського відділу освіти Людмила Грекова.

 Скiльки шкiл у Знам'янці вже перейшли на навчання за триместрами i чому прийняли таке рiшення?

– У 2018-2019 роках триместри вперше запровадили у навчальних закладах Знам'янки. Зараз це незвична форма органiзацiї навчального процесу. Таку систему ввели тiльки у закладах, якi мають газове опалення (НВК «Загальноосвiтня  школа I – III ступенiв № 2 – лiцей та НВК «Загальноосвiтня школа I – III ступенiв № 3 – гiмназiя»). З метою економiї енергоресурсiв навчальнi заклади, якi мають котли, що опалюються твердим паливом, не переводили на триместри.

 Як органiзували навчання по триместрах?

– Навчання за триместровим принципом має 6 навчальних перiодiв – триместрiв та 6 перiодiв вiдпочинку – канiкул. Тривалiсть кожного триместру  5-6 тижнiв. Тривалiсть канiкул – тиждень, за винятком новорiчних (2 тижнi) та лiтнiх ( 3 мiсяцi). Дата початку та дата кiнця навчального року не змiнилася.

– Чи вважаєте ви таку систему навчання ефективною?

– Ми прийняли досвiд iнших мiст: Кропивницького та Олександрiї, де таку систему запровадили ще минулого навчального року. Я особисто спiлкувалася з педагогами i їхні вiдгуки про таку систему навчання позитивнi. Що стосується Знам’янки, щоб зробити висновки треба пропрацювати рiк за триместровим принципом. Ми запровадили таку практику, щоб не викликати перевтому як в учнiв початкової школи, так i в учнiв основної школи.

– Чи є в планах перевести решту шкіл на таку систему навчання?

– Нинішнього року, звiсно, нi. У наступному ми розглянемо таке питання, у разi позитивних вiдгукiв тих, хто вже розпочав триместровий принцип.

228 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.