ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.04.2021 | 12:01

У центрі Кропивницького руйнується пам'ятка архітектури, кошти на капремонт в області ще не знайшли. ВІДЕО

У центрі Кропивницького руйнується пам'ятка архітектури, кошти на капремонт в області ще не знайшли. ВІДЕО

У Кропивницькому обласна бiблiотека для юнацтва iменi Євгена Маланюка руйнується впродовж трьох рокiв. Про це розповiла директорка бiблiотеки Лариса Савенко

Площа покрiвлi – 800 квадратних метрiв. Востаннє її ремонтували майже 20 рокiв тому.

На ремонт даху потрiбно три мiльйони гривень.

"Спочатку видiлили грошi для того, щоб зробити поточний ремонт покрiвлi. Це було близько чотирьох рокiв тому. Але на комiсiї фахiвцiв із покрiвельниками сказали, що це – неможливо i потрiбно робити капiтальний ремонт. Тому цi грошi перерозподiлили, адже не було нi сенсу, нi можливостi ремонтувати", – повідомила Савенко.

Коридор запасного виходу бiблiотеки пiд час дощу повнiстю заливає.

Бiблiотека пiдпорядковується обласному департаменту культури. 

"Останнi рокiв п’ять бiблiотека подається на державне фiнансування до Державного фонду регiонального розвитку. У цьому роцi ми навiть спробували його подавати на "Велику реставрацiю". Це програма президента України. Але у нас пройшов один об’єкт – нацiональний банк у центрi мiста. Бiблiотека Маланюка – в прiоритетi на фiнансування у наступному роцi. Якщо буде можливiсть i вiльний ресурс в обласному бюджетi, ми будемо тримати це питання на контролi", – розповiла директорка обласного департаменту культури i туризму Уляна Соколенко.

На ремонт покрiвлi бiблiотеки в обласному бюджетi грошей немає, сказав заступник голови обласної ради Дмитро Лiнько.

"Ми будемо шукати можливостi в цьому або наступному році. Бюджет розвитку, який ми розподiляли на рiзнi об’єкти – надзвичайно обмежений. Ми надали перевагу об’єктам медичної iнфраструктури. Все залежить вiд економiї грошей на тих проєктах, якi вже запущенi. Якщо ми будемо бачити, що є можливiсть хоча б почати роботу, то будемо направляти, просити обласну адмiнiстрацiю писати та подавати змiни до бюджету, а обласну раду їх затвердити", – зауважив посадовець.

Чи знайдуть грошi на ремонт даху бiблiотеки цьогоріч, за словами Дмитра Лiнька, знатимуть у вереснi.

Довідково: бібліотека для юнацтва імені Євгена Маланюка є пам’яткою архітектури кінця 19-ого століття. Там працюють 40 людей, зареєстровані понад 17 тисяч читачів. Вона розташована на вулиці Володимира Панченка.


455 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.