ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.07.2019 | 13:11

У СІЗО Кропивницького вирішують питання щодо надання можливості проголосувати за кандидатів по мажоритарці

У СІЗО Кропивницького вирішують питання щодо надання можливості проголосувати за кандидатів по мажоритарці

Зранку, 21 липня, в окрузі № 99  на спеціальній дільниці № 000001 (СІЗО) видавали бюлетені лише по багатомандатному виборчому округу.  Ситуацію прокоментував громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ  в Кіровоградській області Євген Гурницький.

«Не видавали бюлетені по одномандатному виборчому округу чим порушували права виборців. Члени спецдільниці посилалися на те, що нібито є відповідне роз’яснення з окружної виборчої комісії. Оскільки,  частина виборців не зареєстрована в окрузі № 99. Ми роз’яснили норми законодвства, а саме ч. 10 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України». У ній чітко регламентується питання щодо реалізації активного виборчого права в одномандатному виборчому окрузі. У законодавстві не зазначено інформацію, що виборців у слідчому ізоляторі отримають лише один бюлетень. Вони не позбавленні голосу за кандидатів у народні депутати по одномандатному окрузі», – зазначив Гурницький.

І додав, що станом на 10.30 в СІЗО проголосувало близько 130 виборців з 521.

«Виборці проголосували  у більшості лише за партію і не отримали другий бюлетень. Зараз голова спецдільниці  разом з адміністрації установи в оперативному режимі вирішує питання щодо надання можливості особам проголосувати за кандидатів по мажоритарці», –  підкреслив Євген Гурницький.

«У нас виникла ситуація, коли члени комісії не дочитали закон України «Про вибори народних обранців». Людям, які знаходяться в СІЗО не дали можливість проголосувати по одномандатному виборчому окрузі. Але ми переглянули документацію, закон України і дійсно вони мають повне право голосувати за двома бюлетенями, їм надана ця можливість. Дякуємо ОПОРІ, що втрутилися і допомогли нам правильно вийти з ціє ситуації», – наголосив  голова ОВК в окрузі № 99 Олексій Коваленко.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький разом з регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олегом Кошовим спільно відвідуть місця несвободи.

242 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.