ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
08.04.2019 | 13:30

У пошуках рідної пісні: фотовиставка вирушить по області. ФОТО

У пошуках рідної пісні: фотовиставка вирушить по області. ФОТО

Мандрівна фотовиставка "У пошуках рідної пісні", яка віддзеркалює ідею фольоклорного проекту "Баба Єлька", вирушить Кіровоградщиною. На цьому сьогодні, 8 квітня, під час прес-конференції наголосила учасниця проекту Вікторія Семененко.

"Я волонтер Корпусу Миру у Кропивницькому. З Вінчестера, штат Кентуккі, США. Учасник фольклорного проекту "Баба Єлька", як фотограф. Це моя улюблена професія. Мене надихає такий проект, він зберігає сімейні традиції, історію та культуру України. Я сфотографував багатьох людей і місць в області. Для мене важливо документувати минуле сьогодні, щоб його знали майбутні покоління", – зауважив волонтер, журналіст, фотограф проекту "Баба Єлька" Майк Ендрюс.

І додав, що вражений гостинністю мешканців сіл Кіровоградської області. 

"Майже за дев'ять місяців із експедиціями ми побували у понад півсотні сіл області. Зібрали 247 оригінальних пісень, записаних від старожителів. Фіксували свідчення і про Голод 1932-1933,1946-1947 років, розкуркулення, колективізацію. Фотографи зробили тисячі фото із нашими "скарбами", які співають та надихають. Презентацію фотовиставки проведемо у селах Розумівці, Рівному, Глодосах (Новоукраїнський район), Мошориному (Знам'янмський район) Малій Висці, Новомиргороді, Кропивницькому та Голованівську", – підкреслила Вікторія Семененко.

Участь у сьогоднішній презентації взяла бабуся із Розумівки Настя Зеленько. Від неї члени експедицій записали найбільшу кількість народних пісень, вона володіє автентичною манерою виконання.

"Співати почала з дитинства. У мене тітка і мама співали, а я їх постійно слухала. Знаю дуже багато пісень – козацькі, гаївки, ліричні", – зауважила Настя Зеленько.

Під час заходу бабуся заспівала свої улюблені пісні.

331 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.