ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
02.03.2021 | 11:16

У міськраді прорахували ймовірну вартість проїзду у громадському транспорті Кропивницького з огляду на реалії

У міськраді прорахували ймовірну вартість проїзду у громадському транспорті Кропивницького з огляду на реалії

У Кропивницькiй мiськiй радi вiдбулося публiчне громадське обговорення щодо підняття цін за проїзд у громадському транспорті.

"Можливими наслiдками проведення в життя таких рiшень для рiзних соцiальних груп населення Кропивницького є зростання витрат на транспортнi послуги, що надаються перевiзниками, якi обслуговують тролейбуснi та автобуснi маршрути. Необхiднiсть перегляду рiвня тарифiв виникла у зв’язку зi змiною низки чинникiв, що впливають на величину вартостi проїзду: розмiру мiнiмальної заробiтної плати, зростанням вартостi електричної енергiї, паливно-мастильних матерiалiв, цiн на матерiали i запаснi частини, якi використовують у технологiчному процесi для забезпечення надання послуг", – зазначив начальник управлiння розвитку транспорту та зв’язку Вiктор Житник.

Так, за словами посадовця, заперiод дiї чинного тарифу на перевезення одного пасажира електричним транспортом у розмiрi 2,5 гривні, рiвень мiнiмальної заробiтної плати зріс із 1450 гривень до 6 тисяч гривень, або на 313,8 %; вартiсть електричної енергiї за 1кВт год з 0,67 гривні до 3,47 гривні, або на 418 %; вартiсть матерiалiв та запчастин – на 96,5 %, автошин – на 222 %.

Гранична вартiсть разового квитка на проїзд в автобусах, що працюють у звичайному режимi руху, – 4 гривні, та проїзд в автобусах, що працюють у режимi "маршрутне таксi", – 5 гривень теж не вiдповiдають сьогоднiшнiм реалiям.

"У зв’язку з цим i виникла необхiднiсть переглянути чиннi тарифи на транспортнi послуги, якi надаються перевiзниками населенню на мiських автобусних та тролейбусних маршрутах загального користування. Це також дозволить зменшити рiвень збитковостi пiдприємств. Тому пропонується вартiсть проїзду в тролейбусi збiльшити до 5 гривень, вартiсть проїзду в автобусi, який працює у звичайному режимi руху, збiльшити до 6 гривень, у режимi "маршрутне таксi"  – до 7 гривень", – наголосив посадовець.

У 2020 роцi КП "Електротранс" перевiз автомобiльним транспортом всього 7,658 мiльйона пасажирiв проти 18,813 мiльйона у 2019 роцi. Тобто обсяг перевезених у 2020 роцi пасажирiв, за об’єктивних обставин, зменшився в 2,46 раза.

"Фактична собiвартiсть перевезення одного пасажира автомобiльним транспортом по КП "Електротранс", розрахована на пiдставi фактичних витрат пiдприємства за 9 мiсяцiв 2020 року, становить 9,32 гривні. У 2020 роцi КП "Електротранс" перевезло електричним транспортом 15,020 мiльйона пасажирiв, у той час, як  2019 року – 26,073 мiльйона. Пасажироперевезення зменшилися в 1,74 раза. Такий формат перевезень прямопропорцiйно збiльшив собiвартiсть перевезення одного пасажира", – зауважив Житник.

Собiвартiсть поїздки одного пасажира мiським тролейбусом, розрахована на пiдставi фактичних витрат пiдприємства за 9 мiсяцiв 2020 року, становить 6,52 гривні.

Представники громадських органiзацiй та органiв самоорганiзацiї населення взяли активну участь у обговореннi нових тарифiв, надавали пропозицiї та робили зауваження до запропонованих проєктiв рiшень. 

Тож, перед внесенням цих регуляторних актiв на розгляд виконавчого комiтету мiської ради, їх додатково опрацюють фахiвцi управлiння розвитку транспорту та зв’язку.

Читайте також: "Маніпуляції із цінами": про можливе підняття вартості проїзду у громадському транспорті Кропивницького

557 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.