ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У літературно-меморіальному музеї міста Кропивницького відкрили п’ять виставок водночас. ФОТО

У літературно-меморіальному музеї міста Кропивницького відкрили п’ять виставок водночас. ФОТО

Минулої суботи, 18 травня, в Кропивницькому міському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого проведено цілу низку заходів. Їх приурочили до міжнародного Дня музеїв. Презентували п’ять виставок.

Історію письменницького життя області за вісімдесят років її існування можна прослідкувати завдяки експонатам виставки «Голоси літературної Кіровоградщини». Її експонати розповідають про літоб’єднання «Степ», студії «Бригантина» та «Сівач», літературний клуб «Євшан», творче об’єднання «Парус», обласні осередки «Конгресу літераторів України» та Національної спілки письменників України.

Втім, ідеться не лише про творче життя міста на Інгулі, але й різних куточків області, де функціонують бобринецька літературна студія «Спадок», компаніївська - «Вершники», олександрівська – «Крила», добровеличківська – «Пролісок» та інші літстудії й літклуби.

Виставку «Любов і пісня - два її крила» презентувала разом зі своїм творчим доробком член НСПУ поетеса-піснярка Наталія Бідненко з Червоної Поляни Добровеличківського району.

Митці з Новоукраїнки - члени літстудії «Ранок» на чолі з поетом, бардом і гумористомОлександром Антоненком привернули увагу своєю творчістю, вони також виставили не лише власні публікації, але й порадували відвідувачів музею виставкою веселих ілюстрацій художника Володимира Гребенюка до невмирущої «Кайдашевої сім’ї» Івана Нечуя-Левицького.

Літературно-пісенну естафету підтримали учасники творчого об’єднання «Сузір’я Долинщини» й фолькгурту «Калина» під керівництвом поета, співака й етнографа Володимира Яремчука, котрий ще й презентував власну колекцію старовинних рушників.

Після демонстрації документального фільму Сергія Маслобойщикова «Дві сім’ї» про зв’язки родин Тобілевичів і Тарковських, його жваве обговорення вийшло завдяки професору Григорію Клочеку.

Керівник болгарської общини «Нашите хора» Сергій Осадчий, пам’ятаючи, що один зі славетної театральної родини Тобілевичів - Микола Садовський свого часу зі зброєю в руках допомагав болгарському народу в боротьбі за незалежність, для гостей садиби-музею провів кулінарний майстер-клас. Тож, не літературою єдиною, але й смачною  болгарською манжою запам’ятався цей День музеїв.

Фото автора


531 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.