ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.11.2017 | 17:30

У Кропивницькому завершують роботу над художнім кіно. ФОТО

У Кропивницькому завершують роботу над художнім кіно. ФОТО

Фільм знімали за п’єсою популярного французького драматурга Матея Вішнєка «Пригоди ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, котрий мав подружку у Франкфурті». Поки що автори у пошуку назви для кіно, а робоча назва – це, власне, назва п’єси. Особливих трансформацій на шляху екранізації твір не зазнав.

 «Сенарій дуже кінематографічний, п’єса дуже візуальна  з самого початку. Таке враження, що автор її спеціально писав під екранізацію. Основна лінія – романтична. Це фантасмагорична драма. Жанр – досить складний, своєрідний, це кіно образне, не всім зрозуміле. Не для масового глядача. Це – не соціальна робота, це ігровий художній фільм», - розповіла Катерина Мурована, режисер фільму.

За сюжетом, головних героїв у фільмі два – музикант Мішель Пільоль та Вона, його Муза. (Євген Скрипник – один з провідних акторів театру ім. М. Кропивницького та Тетяна Краснікова - київська актриса). Найепатажнішим, пригадує режисерка, стало те, що головні актори познайомились вживу за годину до початку зйомки. А до того дуже багато працювали в скайпі, розбирали задачі, прописували підтексти. 

«Я приїхала з Таньою з примірки, а Женя вже сидів на локації. Я їх залишила, сказала, що через годину мотор, і отак вони зорієнтувались», - сказала Катерина.

Творча група, що працювала над кіно, невелика, але потужна: режисер – Катерина Мурована, продюсер – Олена Кваша, оператор-постановник – Микола Головко, фокус-пуллер - Ілля Зєльонкін. Окрім того, до зйомок залучали київських працівників.

Основною локацією для зйомок став музей Осмьоркіна.

«Не знаю, як вони витерпіли нас цілий тиждень цілодобово. Ми шукали квартиру у французькому стилі, але не звичайної людини, а людини-музиканта – дуже творчої одиниці, самобутньої, тому нам був потрібен відповідний простір для творчості. У Кропивницькому таке приміщення було дуже складно знайти, тому що навіть будівлі дореволюційних часів всередині мають євроремонт. Ми переобладнали цей музей під квартиру власними силами, знісши і звізши туди реквізит з усього міста», - поділилась творчою кухнею Катерина Мурована.

Фільм з самого початку планують відправляти на конкурси - у першу чергу «Одеський кінофестиваль» та конкурс «Молодість», а також на закордонні фестивалі. Але його обов’язково презентують на великих екранах у Кропивницькому і, за словами режисерки, - якщо поталанить – у Будинку кіно.

Ідея створити такий фільм у Катерини Мурованої народилась одразу після першого знайомства з текстом п’єси-оригіналу.

«Коли в університеті ми захищали одну з робіт по акторській майстерності, ми з партнером вибрали собі рандомно п’єсу цього автора. Я її ввечері прочитала, і кажу «Нікіт, давай може поставимо?». І ми лише одну частину тоді поставили і все. А потім, коли вже приїхала працювати в Кропивницький, то розповіла Олені Кваші, що є така класна штука і запропонувала її прочитати. І так ми й вирішили – чорт забирай, треба екранізувати. До повного метра ми трішечки не дотягуємо за попереднім монтажем. Але ми робимо акцент на тому, щоб динаміка і розвиток сюжету були правильними і не впираємось в хронометраж, тобто це не наша самоціль», - пригадує Катерина Мурована.

 Дівчина також зазначила, що, хоча й має за плечима режисерський досвід, ця робота – дебютна у її дорослому творчому плаванні.

1194 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.