ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
03.05.2019 | 16:08

У Кропивницькому завершилися тренінги для медпрацівників щодо толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних

У Кропивницькому завершилися тренінги для медпрацівників щодо толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних

Якщо змінити ставлення до людей з ВІЛ, відповідно, у суспільстві знизиться стигма і дискримінація, люди з ВІЛ не будуть боятися звертатися за медичною допомогою. Про це і йшла мова під час одноденних тренінгів для 60 медичних працівників пілотних закладів охорони здоров’я Кіровоградщини у рамках проекту USAID HealthLink . Організатори – Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Про ефективність навчання розповіла тренер, головний лікар Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко.

– Наскільки актуальними були тренінги для медпрацівників?
– На сьогодні тема даного тренінгу залишається актуальною для медичних працівників. Адже під час тренінгу ми розглядаємо не тільки питання стигми та дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, але й правові аспекти даної теми, як передається вірус імунодефіциту людини, як захистити себе від зараження не тільки в професійній діяльності, а й у побуті та інше. А ці теми дуже актуальні для медичних працівників.
– У чому була новизна інформації?
– З моєї точки зору тренінг – це найефективніша форма навчання. Це ефективний і швидкий спосіб підвищити рівень знань, умінь і навичок. А новизна саме і полягає у структурованості та оригінальності подачі інформації. Учасники тренінгу зазначають, що їм до вподоби саме така форма навчання. Результат у тренінгу завжди є.
– Які найпоширеніші запитання озвучували медичні працівники?
- Цікавить багато запитань, найпоширенішими з них є питання, пов’язані з їх професійною діяльністю: як захистити себе від професійного зараження, яким чином вірно донести пацієнту первинну інформацію про позитивний ВІЛ статус, прийоми ефективного спілкування з людьми, які живуть з ВІЛ, новітні тенденції в лікуванні ВІЛ-інфекції та інші.
– Чи змінюється ставлення медпрацівників до ВІЛ-позитивних людей, за результатами тренінгу?
– Завжди. Не було ще жодного разу, коли б рівень стигми не зменшився. Медичні працівники зазначають, що знання, отримані під час тренінгу, дозволяють подивитися на проблеми ВІЛ-позитивних людей з іншої точки зору, тобто краще зрозуміти їх потреби.
374 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.