ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому виставку присвятили пам’яті архітектора Якова Паученка та скульптора Віктора Френчка

У Кропивницькому виставку присвятили пам’яті архітектора Якова Паученка та скульптора Віктора Френчка

Учора, 28 жовтня, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, що в обласному центрі, відкрили тематичну виставку «Місто митців. Присвячується пам’яті архітектора Якова Паученка та скульптора Віктора Френчка».

"На виставці вперше експонується «Барельєф архітектора Якова Паученка», виготовлений талановитим скульптором Віктором Френчком з нагоди 150-річчя від дня народження зодчого і подарований до музейної колекції ще у 2017 році. Також представлена фотовиставка «Архітектор Яків Паученко та його місто» до 265-річчя заснування міста Кропивницького. Нагадаю, що Яків Паученко (1866-1914) - це один з тих зодчих, якому судилося творити архітектурний ансамбль історичного центру старого Єлисаветграда. Недаремно, що  більш ніж сто років тому, газета «Голос Юга» писала: «Целый ряд воздвигнутых им построек очень ярко говорят о нем, как о талантливом художнике-архитекторе… Несомненной заслугой является то, что он первый в нашем городе дал образцы художественной архитектуры…». Що ж до Віктора  Френчка (1949-2019), то це наш сучасник - відомий скульптор, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» (2009), перший лауреат міської художньої премії імені Бориса Вінтенка (2018). Автор багатьох скульптурних композицій, бюстів, пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок історичним особистостям, діячам мистецтва та науки у Кропивницькому та інших містах області. Віктор Френчко. Зодчому Якову Паученку випало творити архітектуру будівель історичного центру Кропивницького, а скульптору Віктору Френчку - увічнити пам’ять про видатних людей, які жили та працювали в цих будівлях. Тематична виставка «Місто митців» присвячена пам’яті художників минулого і сучасного, яких поєднала невтомна праця з перетворення нашого міста над Інгулом на осередок краси та історичної пам’яті заради майбутнього", – розповів співробітник музею, художник і мистецтвознавець Андрій Надєждін.

Присутніх журналістів, мистецтвознавців, бібліотекарів та музейників, крім власне вистаки, зачепив за живе й показ відеофільму «Мовою пластики. Віктор Френчко про життя і мистецтво». Йдеться про зйомку, проведену в 2016 році музеєм Олександра Осмьоркіна безпосередньо в творчій майстерні Віктора Френчка по вулиці Дворцовій. Головною подією тоді – у День художника – була презентація однойменного з фільмом в рамках музейного проекту «В майстерні художника».

Цікавим виявилося й обговорення проведеного заходу. Так, мова йшла про те, що навіть після смерті скульптора Віктора Френчка, оприлюднюються все нові його твори, відкриваються нові меморіальні дошки, створені завдяки його таланту. Зокрема, на черзі скульптурне зображення, присвячене жертвам гітлерівських концтаборів на території міста.

Фото автора


695 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.