ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому відкрили виставку однієї картини, присвяченої Тарасу Шевченку. ФОТО

У Кропивницькому відкрили виставку однієї картини, присвяченої Тарасу Шевченку. ФОТО

У четвер, 11 липня, в обласному художньому музеї розгорнуто виставку однієї картини «Єдина доля» («Одна доля») відомого українського живописця корейського походження, професора, члена Спілки художників СРСР, заслуженого художника УРСР Володимира Югая (Ю Хан Чо)(1922-1997).

"Народився у Владивостоці, але подальше життя та творчість пов’язав із нашим славетним Києвом. Професійну освіту отримав у Алма-Атинському художньому училищі (1945) та Київському художньому інституті (1951). Серед учителів були такі видатні живописці як Олексій Шовкуненко та Тетяна Яблонська. Картина «Єдина доля» створена художником протягом 1963-1964 років на хвилі хрущовської українізації. Вона віддзеркалює трагічний період в житті Тараса Шевченка, пов’язаний із засланням до Казахстану. Цілком природно, що репродукція величного полотна увійшла до випущеної музеєм тематичної збірки листівок «Шевченкіана: з фондів Кіровоградського обласного художнього музею». Власне поштовхом до нинішнього експонування художньої перлини стала передача кропивницьким філокартистом Юрієм Тютюшкіним до фондового зібрання музею поштових листівок з фоторепродукціями картин Володимира Югая з його автографами. Ця новина отримала резонанс у суспільстві, активізувавши інтерес до творчості українського художника корейського походження. Картина являє собою чудову ілюстрацію щирої дружби представників здавалось б абсолютно різних за ментальністю народів, які знаходять спільну мову і порозуміння через пріоритет загальнолюдських цінностей та ненависть до будь-яких проявів колоніалізму, що душать все національне і по справжньому народне. Додамо, що «Єдина доля» була одним з перших надбань щойно створеної Кіровоградської картинної галереї в середині 60-х років минулого століття", - розповів завідуючий відділом туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи КОХМ Олег Юрченко.

У заході взяли участь музейники, архівісти, журналісти та краєзнавці. За сумлінну працю та з нагоди Дня Конституції колекціонеру Юрію Тютюшкіну було вручено грамоту Кіровоградської обласної ради.
 Фото автора

348 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.