ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому традиційно "пляж – якесь прокляте місце"

У Кропивницькому традиційно "пляж – якесь прокляте місце"

Купатися у водоймах Кропивницького заборонено. І це аж ніяк не новина. Це, щвидше, історична традиція. 

Ось як було, наприклад, наприкінці 20-х років минулого століття, тоді, коли ще наше місто називалося Зінов’ївське… Втім, в одній і тій самій газеті його іменують ще й як Зінов’євськ або Зінов’ївськ.

Улітку 1929 року друкований «орган Зінов’євського Окрпарткому К.П.(б)У., Окрпрофради та Міськради» - «щоденна робітнича газета» «Зінов’євський пролетар» – вкотре (!) писала про «непорядки Зінов’ївського пляжу». Мовляв, до редакції звернувся «робітник «Червоної Зорі» т. Савицький», котрий слушно вважає, що «Інгул повинен бути місцем фізичного оздоровлення трудящих, а не «річкою смерті». 

Тож репортер В. Василів, розвиваючи тему, наголошує, що, оскільки про це «вже писалося, то тепер треба кричати на ґвалт. Дійсно наш пляж обернувся в якусь «долину смерті». Потоплених насмерть нараховують десятками. Ще більше таких, що топилися, але їх якось урятували. Частина дописувачів вимагає цілковитого закриття пляжу. Щодо такої вимоги, то вона нереальна й недоцільна. По святах на пляжі буває тисячі народу. Обов’язково кожне свято хто-небудь топиться. Це вже як правило - святкова жертва пляжу. Рятувальний човен «Піонер» весь час в розгоні - на ньому катають «баришень». Ми були свідками трагічної загибелі т. Дуділовського, і гадаємо, що Дуділовський помер не від того, що потоп, а тому, що коли його одкачували, то поодбивали тельбухи. Дно на пляжі паршиве. За два метри від берегу вже глибоко. В місті сміються: дурні - кажуть - Зінов’євці, так зраділи воді, що топляться, як котята. Звиклі до умов нашого «славного» Інгула, Зінов’євські купальники зовсім не уявляють тої небезпеки, яку має глибока річка. …Пляж – якесь прокляте місце».

Як бачимо, попри зміни, що відбулися за останні дев’яносто років, -особливо щодо причин закриття пляжів, - останні лишаються місцями небезпеки. Різниця хіба в тому, що цьогоріч встановлені біля води таблички застерігають кропивничан не купатися через …«несприятливі мікробіологічні показники».

Читайте такожРятувальники нагадали містянам, що купатися у водоймах Кропивницького заборонено 
Купатися заборонено: у Кропивницькому жоден пляж не вiдповiдає санiтарним нормам 207 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.