ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому стартував соціальний проект «Світлячки». ФОТО

У Кропивницькому стартував соціальний проект «Світлячки». ФОТО

Соціальний проект «Світлячки» ініціювали інспектори патрульної поліції Сергій Ткаченко та Оксана Білоброва. «Світлячки» - це світловідбивальні елементи у формі брелоків, браслетів та ін., що прикріплюються до одягу пішоходів і світяться у темну пору доби. Носіння таких елементів дітьми покращує їх видимість на дорогах та знижує ризик наїзду автомобіля на пішохода на 84% або ж у 7 разів.  

Можливість впровадити ініціативу в життя з’явилась завдяки програмі Британської Ради «ActiveCitizens». Цьогоріч на розгляд Британської Ради від Кіровоградської області було подано більше 20 проектів, але саме ідея Сергія та Оксани пройшла відбір і отримала кошти на реалізацію. Також проект підтримали міські управління освіти та патрульної поліції. Уся сума гранду пішла на виготовлення світлячків – їх зробили понад 800. Поліцейські розповсюджують цю кількість в 5-ти школах, розташованих в найбільш аварійно небезпечних місцях Кропивницького.

Ідея створити саме такий проект у поліцейських виникла невипадково. «Ми ж - не просто громадяни, ми – патрульні поліцейські. Найбільш незахищені у нас маленькі пішоходи, тому і така звучна назва «Світлячки», щоб вони були помітнішими на дорозі», - зазначає Сергій Ткаченко, інспектор патрульної поліції Кропивницького.

Особливо актуалізується проблема дитячої незахищеності на дорогах протягом навчального року – особливо восени та взимку, коли тривалість світлового дня значно менша. До того ж, великий відсоток дітей відвідує не лише навчальні заклади, а й позанавчальні секції, гуртки і, відповідно, їм доводиться повертатись додому, коли сутеніє або навіть уже в темний період доби. У таких умовах в зоні дороги, на пішохідних переходах, тротуарах, в’їздах на прибудинкові території юні пішоходи стають особливо вразливими, тому що їх дуже погано видно водіям при ближньому світлі фар. Носіння темного одягу загострює проблему видимості і загроза потрапити під колеса стає максимальною.

Маленький світлячок здатен легко вирішити велику проблему – пішохода з таким об’єктом на одязі водієві видно з відстані близько 150 метрів при ближньому світлі фар, при дальньому – навіть до 400.

Окрім п’яти шкіл з проблемним розташуванням, патрульні Кропивницького планують охопити проектом усе місто і таким чином зробити «Світлячки» не разовою акцією, а стилем життя кропивничан.

 «Ми сподіваємось, що ми зможемо зустрітись із батьківськими колективами на загальношкільних зборах, хочемо в кожну школу потрапити і розказати про ось таку річ. На наше з Оксаною переконання, якщо батьки дізнаються про такий простий інструмент, вони залюбки його придбають, адже вартість світлячка всього-навсього 25-30 грн», - Сергій Ткаченко, інспектор патрульної поліції Кропивницького.

Використання пішоходами світловідбивальних  елементів популярне у багатьох європейських країнах, а в багатьох з них такий досвід закріплений на законодавчому рівні. Громадяни зобов’язані носити світло відбивальні елементи і поліція має право оштрафувати батьків, якщо на їхній дитині немає спеціального браслета. В Україні ж поки що «світлячки» лише рекомендовані у правилах дорожнього руху.

Проект «Світлячки» - це не єдина форма співпраці патрульних Кропивницького зі школярами. Поліцейські організовують роз’яснювальну роботу протягом усього навчального року. Проводять так звані «місячники безпеки» – спеціальні зустрічі зі школярами, під час яких роз’яснюють їм правила  дорожнього руху.

Правила дорожнього руху елементарні – їх знають і дорослі, й діти. Але часто нехтування цими простими правилами вартує людського життя. Ефективність усіх вищеперерахованих засобів для школярів, акцентують поліцейські, можлива лише за умови, коли їхні батьки дотримуються елементарних правил. «Головне завдання – це через діток достукатися до батьків», - Оксана Білоброва, інспектор по зв’язкам з громадськістю УПП в  Кропивницького.

1226 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.