ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
26.04.2019 | 17:43

У Кропивницькому стартувала реконструкція парку “Перемоги”. ФОТО

У Кропивницькому стартувала реконструкція парку “Перемоги”. ФОТО

Вже кілька десятків років парк “Перемоги” – раніше найулюбленіше місце відпочинку містян, перебуває у непривабливому стані, бо тривалий час із міського бюджету на утримання паркової зони не виділяли кошти. Але ситуація почала змінюватись у 2015 році, коли рішенням виконавчого комітету міської ради парк передали на баланс КП “Благоустрій”, а у 2016 – розпочалася робота з виготовлення пректно-кошторисної документації, яку проводило приватне підприємство "СЕРВІСІНВЕСТ".

Як повідомила заступниця начальника головного управління житлово-комунального господарства Юлія Яндович, у грудні 2018 року від ТОВ "Експертиза МВК" надійшов позитивний експертний звіт на проектну документацію по проекту: «Реконструкція парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва «Перемоги» (коригування), і у січні 2019 року оголосили відкриті торги по предмету закупівлі, перемогу на яких здобуло комунальне підприємство "Єлізавета".

“Проект реконструкції передбачає мінімальні зміни існуючої планувальної організації парку і лише структурує рекреаційний простір, доповнюючи його елементами благоустрою та організаційними зонами відпочинку. Відповідно до проекту, благоустрій території парку передбачає: будівництво громадської вбиральні, встановлення біотуалету, облаштування питного фонтанчика, укладання асфальтового покриття паркових алей, доріжок, майданчиків для відпочинку, велодоріжок та облаштування парковки для автомобілів відвідувачів парку”, – повідомила Юлія Яндович.

Також у планах – реконструкція сходів, що ведуть до річки Сугоклея, проведення освітлення по всій території парку, обладнання зон відпочинку лавочками та урнами, облаштування спортивних майданчиків (баскетбол, волейбол, міні-футбол) з огородженням території та оснащення території парку системою відео спостереження.

За інформацією головного управління ЖКГ, кошторисна вартість робіт становить 39 млн. 968 тис. грн., включаючи будівельно-монтажні роботи (38 млн. 716 тис. грн.), а саме: будівництво громадської вбиральні, облаштування зовнішніх електричних мереж, зовнішньої каналізації, водопроводу, каналізації очисних споруд BIOTAL-10-t повної біологічної очистки стічних вод, благоустрій та озеленення території. Інші затрати – 1 млн. 251 тис. грн. передбачають утримання технічного та авторського нагляду, кошти на проведення процедури закупівлі, кошти на формування страхового фонду документації, вартість проектних робіт, витрати на проведення експертизи за всіма напрямами, кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва та податок на додану вартість.

Програмою розвитку та збереження зелених насаджень у Кропивницькому на 2019 рік передбачено видатки на реконструкцію парку «Перемоги» –9 млн. 487, тис. грн., у тому числі кошти державного бюджету у сумі 9 млн. 410 тис. грн. Із передбачених коштів укладено договори на проведення ремонтних робіт із КП "Єлізавета" на суму 9 млн. грн., на здійснення технічного нагляду з ФОП "Андалюкевич О.В." на суму 436 тис. 403 грн і за здійснення авторського нагляду з підприємством "СЕРВІСІНВЕСТ" на суму 50 тис. 220 грн.

“На даний час працівники КП «Єлізавета» провели формувальне обрізування дерев, а також вивезли сухе гілля. Всі роботи проводяться відповідно до проектно-кошторисної документації”, - зазначила Юлія Яндович.

616 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.