ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
04.05.2017 | 16:29

У Кропивницькому розповіли про традиційні писанки центральної України. ФОТО

У Кропивницькому розповіли про традиційні писанки центральної України. ФОТО

Вчора, 3 травня, в мистецькому відділі обласної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч з олександрійською писанкаркою Іриною Михалевич “Писанка. Професійні розмови”. Ірина пише писанки шостий рік поспіль, популяризує використання природних барвників у писанкарстві, у своїй творчості звертається до традиційних писанок центральної України. На зустріч були запрошені краєзнавці, майстри народного мистецтва, викладачі, співробітники музеїв.

Писанкарка розповіла про писанки Середньої Наддніпрянщини. Ірина зазначила, що про писанки центральної України та нашої області на сьогодні відомо мало. 

«В Інтернеті майже неможливо знайти графічну чи текстуальну інформацію про наші рідні писанки. Адекватних відомостей немає тому, що в мистецькому середовищі досі існує плутанина щодо етнографічного районування. Через назву губернії писанки нашої області іменують “херсонськими”, тоді як поняття писанки Середньої Наддніпрянщини зустрінеш рідко», - зазначила майстриня.
“Про писанку центральної України мало говорять, мало інформації про неї в тому ж Інтернеті. Я навмисне через пошукач шукала інформацію про писанки Буковини, Поділля і знаходила. Коли діло доходить до нас, то там глухий ліс”, - підкреслила Ірина.

Також говорилося про унікальність зразків колекції писанок етнографа Володимира Ястребова, адже про писанки нашого краю можна дізнатися виключно з цієї колекції. Увійшли до неї і рідкісні бессарабські зразки (Одеська область), молдовські (тепер місто Новоукраїнка) та болгарські (селище Вільшанка).

Під час заходу писанкарка звернула увагу гостей на надійні джерела інформації про нашу писанку — каталог Кульжинського (1899 року видання) та працю Павла Рибалка “Колекція писанок Володимира Ястребова”, 2010 рік. Ще Ірина презентувала серію постерів для розміщення в Інтернеті, на яких розповідається про писанки центральної України.

“Є така загадка в колекції. Це писанки з села Чорні Хутори, Єлисаветградського повіту. Що це за село ми досі не знаємо, воно неідентифіковане” - зазначила майстриня. 

Присутні на зустрічі фахівці пообіцяли поцікавитися та віднайти місце розташування загадкового села. Крім професійних розмов під час зустрічі відбулося відкриття виставки робіт Ірини Михалевич, що отримала назву “Писанка: барви ягід і трав”.

Виставка триватиме до 10 червня.

Фото з фейсбук сторінки Ірини Михалевич

989 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.