ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.10.2018 | 15:20

У Кропивницькому розповiли про нову систему тимчасового утримання осiб в iзоляторах. ФОТО

У Кропивницькому розповiли про нову систему тимчасового утримання осiб в iзоляторах. ФОТО

Сьогоднi, 19 жовтня, у Кропивницькому презентували систему забезпечення прав затриманих «Custody Records». Вона функцiонує у мiсцевому iзоляторi тимчасового тримання.

Головний принцип цiєї системи – гарантувати безпеку та гiднi умови перебування особи пiд вартою. Зараз «Custody Records» фiксує дiї щодо затриманих пiд час їхнього перебування у полiцiї. Спецiально навченi iнспектори з прав людини проводять iнтерв’ю iз особами, ведеться електронне документування та цiлодобове вiдеоспостереження.

«Iнспектор з прав людини – нова окрема посада у полiцiї. Щоранку вони проводять камерний обхiд – обшук камер та утриманих, запитуємо їх про можливi скарги. На нових осiб, якi сюди потрапляють, ми заводимо окрему справу», – зазначив iнспектор з дотримання прав людини IТТ ГУНП у Кiровоградськiй областi Владислав Цимбал.

I додав, що пiд час iнтерв’ю iз затриманим проводиться вiдеоспостереження, зйомка припиняється тiльки тодi, коли особа розповiдає про свiй медичний стан.

«Система «Custody Records» дає змогу фiксувати усi дiї щодо затриманих осiб i до полiцейських, якi їх утримують. Iнспектори пройшли спецiальне навчання i зараз умiють працювати з електронною базою. До речi, ранiше необхiдно було ввести 22 паперових журнали з даними. Зараз, враховуючи систему, усе модернiзували. Кропивницький – четверте мiсто в Українi, де запровадили цю систему. Це пiлотний проект. Ми перейняли досвiд Великої Британiї. Подiбний експеримент там впроваджується уже десятки рокiв», – розповiв директор ВБО «Українська фундацiя правової допомоги» Микола Сiома.

Пiд час прес-брифiнгу також розповiли чого очiкують вiд програми.

«Кiнцевий i очiкуваний результат вiд впровадження цiєї системи – це впевненiсть. Впевненiсть затриманого, що його права не будуть порушувати i вiн може вiдверто говорити про будь-якi скарги. Це те, що ми хочемо принести у вiдносини мiж полiцiєю i громадянами», – наголосив  директор програмної iнiцiативи «Права людини та правосуддя» мiжнародного фонду «Вiдродження» Роман Романов.

Над впровадженням «Custody  Records» спiльно працюють представники з управлiння забезпечення прав людини Нацiональної полiцiї України, мiжнародного фонду «Вiдродження», української фундацiї правової допомоги та експертного центру з прав людини.

499 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.