ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
18.04.2019 | 15:16

У Кропивницькому розповідають медпрацiвникам, як толерантно ставитися до ВIЛ-позитивних людей

У Кропивницькому розповідають медпрацiвникам, як толерантно ставитися до ВIЛ-позитивних людей

У Кропивницькому стартувала серiя одноденних тренiнгiв із формування толерантного ставлення медичних працiвникiв до людей, якi живуть із ВIЛ. Iз запланованих 60 медичних працiвникiв пiлотних закладiв проекту HealthLink "Подолання стигми та дискримiнацiї, пов’язаної з ВIЛ, у медичних закладах України, як основного бар’єру до тестування та лiкування", зараз охопили майже сорок осiб.

"Тренiнги направленi на пiдвищення потенцiалу медичної спiльноти щодо обiзнаностi у темi ВIЛ. Це, у свою чергу, забезпечить уникнення або зменшення випадкiв стигматизацiї i дискримiнацiї клiєнтiв, надання бiльш якiсної професiйної допомоги людям, якi живуть із ВIЛ. Це, вiдповiдно, допоможе досягти цiлей «90-90-90» та наблизить до зупинення епiдемiї ВIЛ. Завдяки об’єднанню неурядової органiзацiї та медичної ми допоможемо ВIЛ-позитивним людям вiдчувати нашу пiдтримку i допомогу", – прокоментував актуальнiсть тренiнгiв виконавчий директор Кiровоградського обласного вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї "Всеукраїнська мережа людей, якi живуть з ВIЛ/СНIД" Костянтин Данильченко.

Тренери – головний лiкар Кiровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко та лiкар-iнфекцiонiст Iрина Панченко розповiдають про причини виникнення таких явищ як стигматизацiя та дискримiнацiя, постконтактну профiлактику ВIЛ, шляхи передачi, норми законодавства у сферi охорони здоров’я та протидiї ВIЛ/СНIД в Українi, права людей, якi живуть із ВIЛ, медичних працiвникiв, їхні обов’язки надавати якiснi медичнi послуги пацiєнтам із ВIЛ-iнфекцiєю.

Учасники тренiнгу вiдзначають актуальнiсть i важливiсть поданої iнформацiї.

"Пiсля тренiнгу змiнилося ставлення багатьох присутнiх до людей із ВIЛ. Ми на прикладах розiбрали, що таке "стигма" i "дискримiнацiя", як вона впливає на долю людей. Ми поставили себе на мiсце ВIЛ-позитивних. Вiдповiдь одна – потрiбно бути толерантними. Якщо змiнити ставлення до таких людей, вiдповiдно у суспiльствi знизиться стигма i дискримiнацiя, люди із ВIЛ не будуть боятися звертатися за медичною допомогою", – дiлиться враженнями учасниця тренiнгу Галина Шишелюк.

Тренiнги триватимуть протягом квiтня.

123 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.