ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.09.2019 | 11:05

У Кропивницькому розгорнули експозицію, присвячену артисту Юрію Жеребцову. ФОТО

У Кропивницькому розгорнули експозицію, присвячену  артисту Юрію Жеребцову. ФОТО

Учора, 6 вересня, в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «З театром у серці». Її приурочено до дня народження заслуженого артиста України Юрія Жеребцова (1947-2019).

"Юрій Жеребцов народився 7 вересня 1947 року в Харкові. Служив актором у Кіровоградському обласному театрі ляльок, керівником театру естради та мініатюри Харківського будинку культури, у Кіровоградській обласній філармонії, а з 1996 по 2017 рік - в Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького. Саме робота в театрі корифеїв стала етапною та щедрою на успіх.

Акторські роботи: Йосип у «Ревізорі» М. Гоголя, Омелько в «Мартині Борулі» І.Карпенка-Карого, Привалов у «Бажанні екстриму» А. Крима, Стукало в «Здрастуйте, наші батьки» Р. Отколенка, Мерчик у «Республіці на колесах», Юсов у «Тепленькому місці» О. Островського – це яскраві, темпераментні характери, наповнені відчуттям тонкого і теплого гумору. Особливе місце в репертуарному списку займали казкові персонажі. Найбільш плідною і вагомою в його творчості стала режисерська робота. Створений ним молодіжний театр-студія «Етап», був справжньою подією в театральному житті міста. Постановки вистав «Безприданик» Л.Розумовської, «Сповідь Дон Жуана» А.Крима, «Доньки-матері» О.Мардано, «Жила була Сироїжка» А.Іванченка на сцені театру імені Марка Кропивницького дали змогу говорити про Юрія Жеребцова як зрілого професійного режисера. В 2002 році при згаданому театрі він створив камерний театр «Слово». Тоді на світ з’явилися моновистави: «Любовна сповідь» Г.Маркеса, «Розповідь собаки» М.Твена, «Щоденник Єви» М.Твена, «Нерв» С.Єсеніна, «Роздуми над солоним огірочком» М.Салтикова-Щедріна, «Балада прикмет» Ф.Віньйона, «Комплекс Тімура» А.Розанова, «Млинець» А.Чехова. Пан Юрій також вдало працював на телебаченні. Створений ним телевізійний літературний театр подарував глядачам неповторні вистави за творами класиків світової літератури: М.Твена, О.Генрі, Ж.Лафонтена, О.Пушкіна, О.Твардовського, К.Паустовського, С.Єсеніна, В.Маяковського, І.Франка, Л. Українки. Юрій Олександрович вдало проявив себе також як режисер естрадно-розважальних програм на сцені Кіровоградської обласної філармонії. Моновистави Юрія Олександровича, які він проводив у Кіровоградському обласному художньому музеї, також викликали незмінне захоплення глядачів", – розповіла заступниця директора музею Ганна Осіпова.

В експозиції «З театром у серці» представлені чисельні афіші моновистав проекту «Театр у музеї». Також можна побачити особисті речі актора, які він використовував як реквізит під час проведення вистав: запальничка, краватка-метелик, люлька, підсвічник… Їх, а також світлини, афіші, програмки тощо до фондів музею передала дружина актора Людмила Філюкова. Таким чином, у кропивничан та гостей міста з’явилася ще одна нагода згадати справжнього служителя сцени.

Фото автора

294 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.