ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.04.2021 | 17:24

У Кропивницькому продаватимуть книжки, щоб відреставрувати церкву у Новоархангельському районі. ВІДЕО

У Кропивницькому продаватимуть книжки, щоб відреставрувати церкву у Новоархангельському районі. ВІДЕО

У Кpопивницькому влаштують благодiйний книжковий яpмаpок "КнигоСушка". Грошi з продажу вiддадуть бiблiотецi села Ятрань Новоархангельського району на реставрацiю церки, розповiла спiвiнiцiаторка ярмарку Вiкторiя Талашкевич.

Книжки збиратимуть до 10 травня за адресою: вулиця Велика Перспективна, 4 а (другий поверх). Можна принести книжку будь-якого жанру та будь-якою мовою.

"Головне, щоб книги були в адекватному станi: не половина, не порванi, не бруднi. Коли зберемо всi книжки, ми їх посортуємо за тематикою та станом, щоб не ставити цiнник на кожну книжку. Поставимо ящики – по 10 гривень книжки, по 20, по 30", – зазначила Талашкевич.

Ярмарок вiдбудеться 15 травня з 10:00 до 14:00 години бiля примiщення Гончаренко Центру.

"Книжки, якi залишаться непроданими, ми сфотографуємо i вiдправимо в ятранську бiблiотеку. Вони вiдберуть тi книжки, якi захочуть взяти. Можливо якiсь притулки для стареньких або iншi соцiальнi заклади захочуть якiсь книжки взяти. Тi книжки, якi нiхто не вiзьме, ми вiддамо на переробку в "Екостайл", – додала спiвiнiцiаторка ярмарку.

Церква стоїть бiля примiщення бiблiотеки. Її звели у 1864 роцi, розповiла завiдувачка бiблiотеки Наталiя Полiщук. Востаннє ремонт робили у 2005 роцi. Ремонтували дах.

"Листове залiзо, яким тодi накрили, зiпсувалося. Десь прогнило, десь вiтер такi шмати повiдривав. Церква так текла взимку. Весь снiг, який йшов, вiн був всерединi. Всi тi iкони, рушники, що люди поприносили, почали гнити i псуватися. Це ж така пам'ятка, яку треба зберегти. Стiльки рокiв стоїть церква. Це таке намолене мiсце, що ти заходиш, i так легко на душi. Вона вистояла навiть в роки Другої свiтової вiйни", – наголосила Поліщук.

Мiсцевi жителi раз у мiсяць прибирають примiщення. На великi релiгiйнi свята iз села Пiдвисоке Новоархангельського району проводити службу приїжджає священник.


724 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.