ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
18.05.2017 | 11:20

У Кропивницькому прихожани УПЦ Московського патріархату провели «молитовне стояння» через «релігійні законопроекти». ФОТО, ВІДЕО

У Кропивницькому прихожани УПЦ Московського патріархату провели «молитовне стояння» через «релігійні законопроекти». ФОТО, ВІДЕО

Сьогоднi у Кропивницькому перед будiвлею облради вiдбулося так зване «молитовне стояння» священнослужителiв та прихожан Української православної церкви Московського патрiархату. Близько трьохсот прихожан спочатку пройшли ходою з боку Кафедрального собору до площi Героїв Майдану, а потiм перейшли пiд будiвлю облради, де читали молитви i слухали промову священникiв. Подiбнi заходи сьогоднi проводяться у низцi мiст по всiй країнi. 

Як писав РК, на сайтi Кiровоградської Єпархiї Української Православної церкви Московського патрiархату цей захiд анонсували зараннi та запрошували вiрян прийти на пiдтримку незгоди iз законопроектами № 4128 и № 4511 щодо змiн в органiзацiї провадження дiяльностi церковних конфесiй, центри яких знаходяться в державi-агресорi. 


Серед вiрян близько 90% громадян були жiнки середнього i старшого вiку, деякi прийшли з маленькими дiтьми, було кiлька людей у вишиванках. Четверо чоловiкiв тримали транспаранти iз написами «Захистимо батькiвську вiру», «Нi беззаконню», «Нi мiжрелiгiйнiй вiйнi», «Зупинiть ворогiв». 

Священники проводили виступи переважно українською мовою, у висловах були обережнi й утрималися вiд кардинальних висловлювань. Говорили перереважно про не пiдтримку законопроектiв та аполiтичнiсть заходу. Один iз спiкерiв ходи заявив, що їхня церка є основоположною нашої країни, а влада обмежує вiрян найбiльшої в країнi конфесiї. 

РК вдалося поспiлкуватися з кiлькома учасниками заходу. Переважно вiряни вiдмовлялися давати коментарi й радили звернутися до священникiв. 

Декiлька жiнок заявили, що законопроекти не пiдтримують через те, що бояться захоплень церкви. Мовляв, вiрянами їхньої церкви може назватися будь-хто, провести збори й змiнити пiдпорядкування. Про запобiжники, якi передбаченi законодавством, що правочиннiсть загальних зборiв має визнати керiвний орган громади (парафiяльна рада, членське зiбрання тощо), вiряни або не чули, або висловлювали недовiру. 


Олексiй, який працює начальником вiддiлу «Обленерго» та прийшов на зiбрання у вишиванцi, розповiв, що незгоден iз тим, що призначення на керiвнi посади у церковному устрої має погоджуватися з органами влади. Законодавчу норму, що такi погодження стосуються кандидатур, якi рекомендує конфесiя, що знаходиться у державi-агресорi, Сергiй пояснює по-своєму. Мовляв, зв'язок мiж конфесiями є релiгiйним, а не юридичним, а тому такi втручання є недоцiльними. 


Як писав РК, iншi релiгiйнi конфесiї в країнi роз’яснили, що законопроекти направленi на захист нацiональної безпеки України, а тези про «захоплення церков» є манiпулятивними, адже в законопроектах прописанi логiчнi запобiжники, якi це унеможливлюють. 

Захід посилено охороняла поліція, сутичок чи провокацій не зафіксовано. 

831 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.