ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
30.04.2021 | 15:18

У Кропивницькому презентували виставку однієї картини. ФОТО

У Кропивницькому презентували виставку однієї картини. ФОТО

З нагоди Великодня художньо-меморiальний музей Олександра Осмьоркiна у Кропивницькому в рамках мистецького проєкту «Виставка однiєї картини» презентує тематичну виставку з музейної колекцiї «Сучасне українське образотворче мистецтво».

В основi експозицiї картина самобутнього майстра українського наїву Андрiя Лiпатова «Пасхальний вечiр». Доповнюють виставку друкованi матерiали – альбом, листiвки, газетнi та журнальнi публiкацiї про творчiсть художника.

"Тема рiдного мiста, його iсторiї та унiкальної архiтектури, була однiєю з улюблених в творчостi Андрiя Лiпатова. Життя єлисаветградцiв вiн вiдображав в своїй авторськiй iнтерпретацiї, сповненiй гумору й абсолютного позитиву. У 2004 роцi навiть власним коштом надрукував комплект сувенiрних листiвок «От вокзала до горсада», присвятивши його 250-рiчному ювiлею мiста, яке тодi називалось Кiровоградом. Унiкальне видання нинi є колекцiйною рiдкiстю. А мурал iз зображенням його картини «Променад на Дворцовiй», виконаний в 2019 роцi на стiнi музею мистецтв з нагоди 265-рiччя мiста, став своєрiдною вiзитiвкою сучасного Кропивницького", – зазначила директорка музею Вiта Чернова.

Твори талановитого художника знаходяться в збiрках багатьох музеїв i приватних колекцiях в Українi та за кордоном. У 2020 роцi художньо-меморiальний музей О.Осмьоркiна започаткував «Бiєнале наївного мистецтва та мистецтва примiтивiзму «Велюровий кiт» iменi Андрiя Лiпатова» до Всеукраїнського дня працiвникiв культури та майстрiв народного мистецтва». Учасниками цього мистецького проєкту стали понад 50 митцiв з рiзних мiст України, серед яких як знанi професiйнi художники, так i аматори.

17250 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.