ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому презентували тематичну виставку живописних, графічних та декоративних полотен. ФОТО

У Кропивницькому презентували тематичну виставку живописних, графічних та декоративних полотен. ФОТО

Учора, 14 січня, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, що в Кропивницькому, презентували художню виставку «Квіти серед зими».

Експозицію виставки склали живописні, графічні та декоративні твори з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво», означених темою квіткового натюрморту та зимового пейзажу. 

"Це твори народних художників України Михайла Надєждіна та Анатолія Горбенка, заслужених художників України Сергія Шаповалова, Анатолія Янєва, Фелікса Полонського, Андрія Надєждіна, Нелі Фірсової, Анатолія та Галини Кравченків, заслуженого працівника культури України Василя Хвороста, членів Національної Спілки художників України Анатолія Шаповалова, Юрія Гончаренка, Ольги Коломієць, Олександра Фірсова, Юрія Вінтенка, Ольги Пунгіної, Андрія Кадигроба, Олександра та Людмили Демиденків, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Гарбузенко, члена Національної Спілки архітекторів України Ірини Кухаренко, живописців Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлевої, Володимира Остроухова, Олександра Василенка та майстра арт-квілту Людмили Кривенко. Більшість з митців є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва  та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. На виставці експонується понад шістдесят доробків, створених митцями починаючи з 1970-х років і до сьогодення, які яскраво відображають не лише творчі уподобання кожного художника, а й загальні риси розвитку сучасного українського образотворчого мистецтва. Використовуючи безмежні можливості співзвуччя кольору, лінії, матеріалу та фактури, мистці розкривають перед нами красу сповненого гармонії світу природи. Недаремно людство завжди обожнювало кожне стебельце. За віруваннями обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Квіти є постійними супутниками нашого життя. Присутні вони як обереги і на нашому національному одязі вишиванках та рушниках, символізуючи життя і продовження роду. Представлені на виставці квіткові натюрморти в обрамленні саме зимових пейзажів яскраво передають особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв, народженої небесною блакиттю та  духмяними степами, і дарують радісну атмосферу новорічно-різдвяних свят, сповнених перемоги світла над темрявою, добра над злом, віри над невіглаством, краси над потворністю, а значить – перемоги любові і життя", – зазначила очільниця названого музею Віта Чернова.

Святкового настрою заходу додав виступ  фольклорного гурту «Млиночок».

 

Фото автора

168 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.