ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому презентували монографію про пресу минулих століть та обговорили тривожну ситуацію. ФОТО

У Кропивницькому презентували монографію про пресу минулих століть та обговорили тривожну ситуацію. ФОТО

10 квітня у Державному архіві Кіровоградської області, куди завітали чимало представників місцевих мас-медіа, краєзнавців, у тому числі й з Олександрії, науковців, архівістів та студентів, презентували книгу молодого науковця, викладача ЦДПУ імені Володимира Винниченка Романа Базаки «Преса Кіровоградщини (1874-1921рр.): історико-функціональний аспект, типологічна характеристика».

Автор розповів про свою тривалу й копітку роботу в ДАКО та інших архіво- і книгосховищах під час написання книги. Віддав належне краєзнавцям, котрі працювали до нього над цією темою. Відповів на ряд запитань.

"Монографія «Преса Кіровоградщини (1874-1921 рр.)…» заповнює чергову «білу пляму» в історії української журналістики та є однією з перших ґрунтовних і системних праць з історії преси та масової комунікації на території нинішньої Кіровоградщини. Дослідження Романа Базаки є вкрай актуальним, оскільки автор пропонує багаторівневий зріз проблеми творення та значення української преси на території області в умовах ідейно-політичного протистояння та національно-визвольних змагань. Кажуть, що книга живе тоді, коли її читають. Попри незначний тираж всі бажаючі уже зараз можуть познайомитися з новинкою Центрально-Українського видавництва на сайті нашого архіву", – зазначив директор ДАКО Олег Бабенко.

Видання ілюстроване. Містить значний список використаних джерел. Має повний опис періодичних видань Кіровоградщини за 1874-1921 роки. Воно розраховане не тільки на науковців та краєзнавців, але й студентів та широке коло читачів, котрі цікавляться минулим рідного краю.

Привернула увагу гостей виставка старожитніх газет «Періодичні видання краю кінця ХІХ – початку ХХ ст..», підготовлена працівниками архіву до цієї події.

При цьому архівісти наголосили, що нині спостерігається доволі тривожна ситуація, коли до архіву надходять далеко не всі періодичні видання, що видаються на теренах області. Це може призвести до того, що прийдешнім поколінням науковців не буде по чому вивчати історію видавничої справи початку ХХІ століття.

Фото автора

757 0
НОВИНИ



Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.