ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.03.2019 | 11:17

У Кропивницькому презентували книгу Віктора Білоуса про один з епізодів Великого Терору 1937-1938 років. ФОТО

У Кропивницькому презентували книгу Віктора Білоуса про один з епізодів Великого Терору 1937-1938 років. ФОТО

У п’ятницю, 22 березня, в Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація нової книги дослідника Великого Терору доби тоталітаризму Віктора Білоуса «Выбор времени. Маленькая грустная история из далёких 1930-х».

Захід проводив директор ДАКО Олег Бабенко.

"Автор книги - наш провідний науковий співробітник, кандидат філологічних наук, член Національнї спілки краєзнавців України, людина, котра займається викладацькою, перекладацькою, науковою й літературною діяльністю – Віктор Білоус. Його роздуми базуються на об'єктивних даних  архівної слідчої справи НКВД, що зберігається у архіві, за звинуваченням учительки з Тишківки Олени Скобліної, брат якої, Микола, був білогвардійським генералом, а також на історичних і біографічних матеріалах першої половини ХХ століття", – пояснив пан Олег.

Важливо, що оживила презентацію присутність онука репресованої Олени Скобліної – жителя Знам’янки Дмитра Антропова. Разом із Віктором Білоусом вони розповіли цікаву й повчальну історію, пов’язану з минулим нашого краю доби Української революції, коли частина земляків воювала на боці так званих «білогвардійців», намагаючись відродити «єдіную і нєдєлімую», рятувалися потім в еміграції в різних країнах Європи, а їхні родичі, що лишилися на батьківщині, – опинилися під «недремним оком» радянських каральних органів.

Додамо, що це гарно ілюстроване науково-популярне видання, написане рукою літератора, котрий чудово знає таємниці колишніх каральних і розвідувальних служб, щойно побачило світ у Центрально-Українському видавництві.

На презентації були присутні архівісти, журналісти, краєзнавці, музейники та шанувальники старожитностей.


Фото автора

1147 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.