ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.10.2019 | 13:32

У Кропивницькому попрощалися із Почесним громадянином міста Володимиром Панченком. ФОТО

У Кропивницькому попрощалися із Почесним громадянином міста Володимиром Панченком. ФОТО

Сьогодні, 17 жовтня, у Кропивницькому біля Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка віддали шану автору численних книг, викладачеві, краєзнавцеві, Почесному громадянину міста Володимиру Панченку.

На захід прийшли рідні, друзі, знайомі, представники міської та обласної влади, викладачі із різних навчальних закладів України.

"Ми присвоїли звання Почесного громадянина міста знаній людині – Володимиру Панченку. Він мав високу духовність та мораль. Був фундатором освіти в Україні та учителем громади міста. Він назавжди залишиться у наших серцях", – зауважив міський голова Андрій Райкович.

І додав що буде звертатися до депутатського корпусу та громади міста, щоб назвати іменем Володимира Панченка центральну міську бібліотеку.

"Ми познайомилися із Володимиром 45 років тому. Увесь цей час я дивувався силі його духу і його завзятості. Він писав дуже легко та продуктивно. Такі люди залишають великий слід в інших людях та у народу ", – сказав почесний президент національного університету "Києво-могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький.

І підкреслив, що сам сонячний і світлий автор "Сонячного годинника" ніколи ні на що не скаржився, а лише говорив, що йому ще скільки треба написати.

"Володимир дуже людив осінь. І сьогодні природа подарувада такий теплий день, щоб ми попрощалися... У ці дні на адресу університету приходили листи із усіх куточків України. Автори просили зачитати їх сьогодні", – зазначив доктор філологічних наук, колишній ректор ЦДПУ Григорiй Клочек.

Професор зачитав кілька уривків із листів. У них – біль втрати, невимовний сум, слова підтримки дружині, дітям, онукам Володимира Євгеновича.

Проводжали в останню путь Володимира Панченка оплесками.

Довiдково: Володимир Панченко – український лiтературний критик, лiтературознавець, письменник, автор вiдомих статей, монографiй, пiдручникiв на лiтературну та iсторичну тематику. Професор «Києво-Могилянської академiї», доктор фiлологiчних наук, член НСПУ, член Українського ПЕН. Засновник i шеф-редактор видання «ЛiтАкцент».

Автор численних праць з iсторiї української лiтератури, зокрема, «Юрiй Яновський», «Володимир Винниченко: парадокси життя i творчостi», «Неубiєнна лiтература. Написав кiлька лiтературно-критичних книжок та сценарiїв документальних фiльмiв.

У життi намагався дотримуватися трьох принципiв: «Пiд лежачий камiнь вода не тече», «Не тримай камiнь за пазухою», «Крапля камiнь точить».

Поховають Володимира Панченка в Олексіївці Кропивницького району.

Читайте також: Володимир Панченко запропонував вихід із ситуації з перейменуванням Кіровограда
У Кропивницькому науковець Володимир Панченко презентував нову книжку про поета Миколу Зерова 
Кропивницьким читачам презентували монографію столичного професора. ФОТО 
У Кропивницькому презентували виставку про творчість професора Володимира Панченка. ФОТО 
Володимир Панченко – Почесний громадянин Кропивницького. ФОТО 
Як представники творчої інтелігенції Кропивницького відгукуються про нові книги Володимира Панченка 

1418 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.