ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.10.2016 | 14:15

У Кропивницькому підприємці бойкотують реконструкцію старого автовокзалу

У Кропивницькому підприємці бойкотують реконструкцію старого автовокзалу

Кілька тижнів тому територію, що прилягає до Автовокзалу 2 почали готувати до реконструкції. Підприємство "Домініон-Кіровоград" взяло за мету облагородити та осучаснити автовокзал та торгівельні площі, що знаходяться на його території. 

Протягом багатьох років умови для пасажирів тут були далекі від ідеальних. Люди скаржились на захаращенність території палатками та імпровізованими торгівельними розкладками, через які складно пересуватися, особливо з багажем. Деякі підприємці в погоні за клієнтами встановили торговельні павільйони прямо біля входів до приміщення автовокзалу, чим порушили не тільки комфорт, а й будівельні норми.

Наразі ж кілька десятків таких підприємців обурюються тим, що "їхні" місця хочуть прибрати, адже в новому торгівельному центрі, який натомість обіцяє побудувати забудовник, орендна плата за торгові місця буде вищою. І це логічно, оскільки умови як для підприємців, так і для пасажирів-покупців будуть набагато кращими і комфортнішими. 

Проте така ситуація підприємців не влаштовує, а запропоновані місця в іншому місці, ближче до самогу ринку, підприємцям не подобаються, адже торгувати вони звикли, грубо кажучи, "під ногами" у людей. 

"Щоб побудувати контейнери для торгівлі ми залізли у борги, а тепер їх хочуть просто прибрати, а нам доведеться платити за оренду нових місць більше. Нас просто хочуть виселити", - сказав у коментарі каналу "Кіровоград" підприємець Дмитро Могильний.

Натомість, заступник директора ТОВ "Домініон-Кіровоград" Дмитро Овчінніков повідомив, що підприємці торгуватимуть на своїх місцях до кінця року, поки діє договір, а потім їм запропонують місця у новому торгівельному центрі. 

"Тим підприємцям, які не хочуть працювати у новому торгівельному центрі за вищу плату, ми пропонуємо торгувати на тих же умовах у своїх контейнерах, але в іншому місці. Для цього ми створюємо спеціальні соціальні ряди. Але вони й проти цього, люди хочуть торгувати прямо перед автовокзалом",- зазначив Дмитро Овчінніков. 

Підприємці встигли поскаржитись на "Домініон-Кіровоград" і до міської ради, адже змирятися з намірами власників зробити територію автовокзалу кращою не збираються.

"Конфлікт підприємців з "Домініон-Кіровоград" швидше надуманий, ніж реальний. Я спілкувався з усіма сторонами - ніхто нікого не виганяє. Ті, хто не погоджується з новими умовами мають можливість торгувати у соціальних рядах з тією ж оплатою за оренду. Такої домовленості ми досягли з директором підприємства. Саму ж територію давно пора привести до ладу. Автовокзал знаходиться в одному з найпопулярніших районів обласного центру, а виглядає, як провінційна сільська автостанція. Конфлікти на цій основі недоречні. Тут треба сідати за стіл переговорів і знаходити компроміс. Власники підприємства пропонують вигідні варіанти, проте поки люди не погоджуються з жодним з ним, думають тільки про власні інтереси",- розповів "РК" начальник міського управління розвитку торгівлі Сергій Горбовський. 

Кореспондент "РК" поспілкувався і з відвідувачами та пасажирами автовокзалу. Більшість з них говорять, що якщо їм треба скупитися, то йдуть вони на сам ринок, а на території вокзалу можуть купити як максимум воду або пиріжок. Тож необхідності продавати одяг і взуття прямо біля входу до приміщення немає. 

"Я приїжджаю до міста з Великою Виски щонеділі. Привожу доньці-студентці продукти і продаю молоко на ринку. Сумки важкі і великі, поміж цих рядів пройти важко й не зручно. Якщо зроблять гарно, звісно, буде приємніше", -говорить пасажирка Тамара. 

Чим закінчиться протистояння покаже час, але висновки мешканці міста вже зробили - реконструкція потрібна, а незадоволені будуть завжди.

У матеріалі використані фото з відео сюжету КОДТРК

1059 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.