ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
16.01.2020 | 11:58

У Кропивницькому підготують книжку спогадів про Почесного громадянина міста Володимира Панченка

У Кропивницькому підготують книжку спогадів про Почесного громадянина міста Володимира Панченка

Минулого року на Покрову відійшов у вічність відомий літературознавець, доктор філологічних наук, народний депутат першого скликання, Почесний громадянин Кропивницького Володимир Панченко.

Останні роки свого життя науковець провів у Києві (викладав у Національному університеті «Києво-Могилянська академія») та в селі Стебліві Черкаської області, але ніколи не поривав зв’язків із Кропивницьким (Кіровоградом), до якого переїхав у 1984 році. 

Працюючи в тутешньому педагогічному університеті, він був лідером демократичних сил, користувався великим авторитетом у кіровоградців, про що свідчило обрання його до українського парламенту в травні 1990 року.

У серпні минулого року міська рада Кропивницького, врахувавши заслуги Володимира Панченка, присвоїла йому звання Почесного громадянина міста. Громадськість  звернулася до міської влади з пропозицією назвати його іменем одну з центральних вулиць та реалізувати його задум щодо встановлення  пам’ятника відомому письменнику Юрію Яновському, який в юності жив у місті та увічнив його в своїх творах. 

Ще одна ініціатива громадськості – видати книжку спогадів про Володимира Панченка. Вона має побачити світ до річниці з дня його смерті

Ось що сказав про це один із ініціаторів, журналіст Валерій М’ятович:

«Видати цю книгу – наш обов’язок перед людиною, яку любило й поважало багато жителів міста та області. Знаю точно: вони готові поділитися спогадами про зустрічі  з Володимиром Євгеновичем, враженнями, що він справив на них. Таким чином ми спільно напишемойого портрет, і це буде найправдивіший портрет».

Валерій М’ятович зазначив також, що свої спогади можуть запропонувати всі охочі. Вимога одна: не більше 1,5 сторінки тексту 12-м розміром із одинарним інтервалом, і обов'язково – це має бути згадка про якийсь конкретний випадок, про конкретну зустріч із В. Панченком тощо. 

Підготовлені матеріали (текст і фото) та пропозиції можна надсилати на сторінку В. М’ятовича у фейсбуці та на е-адресу: [email protected]

Читайте також: До сороковин Почесного громадянина Кропивницького Володимира Панченка

409 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.