ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
25.01.2020 | 12:02

У Кропивницькому обвинувачений у скоєннi смертельної ДТП визнав провину частково. ФОТО

У Кропивницькому обвинувачений у скоєннi смертельної ДТП визнав провину частково. ФОТО

Учора, 24 сiчня, Кiровський суд Кропивницького продовжив розгляд справи за обвинуваченням мешканця обласного центру Дмитра Ємельянова у скоєннi смертельної ДТП. Про це йдеться на сайтi третього полку спецпризначення.

Нагадаємо, що 3 липня 2015 року маршрутка перевозила людей iз Києва до Кропивницького. Внаслiдок аварiї, що сталася неподалiк населеного пункту Корсунь-Шевченкiвський, загинув майор третього окремого полку спецпризначення iменi князя Святослава Хороброго Максим Латаєв. Iншi пасажири та водiй отримали травми рiзного ступеня тяжкостi.

Згiдно з матерiалами справи, водiй мiкроавтобуса Mercedes Benz Vito виїхав на зустрiчну смугу руху, намагався повернутись у свiй ряд, але допустив зiткнення з вантажiвкою Skania.

Керманич обвинувачений у вчиненнi кримiнального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 ККУ (порушення ПДР, що призвело до загибелi потерпiлого). У справi восьмеро потерпiлих – пасажири автобуса та рiднi загиблого.

Учора на судове засiдання за головування суддi Євгена Бурка прийшли потерпiлi, обвинувачений iз адвокатом i товаришi по службi загиблого майора Латаєва.

Ємельянов розповiв, що працював водiєм за трудовим договором у ФОП Домарецької. Вiдповiдаючи на запитання прокурора i слiдчого щодо обставин подiї та пiдстав керування Mercedes-Benz, пояснив, що офiцiйно був вихiдний, а машину попросив у керiвницi, аби вiдвезти знайомих в аеропорт. До Києва вiн виїхав близько 01.00 години, а приїхав приблизно о 05.00. У зворотному напрямку вирушив о 8.00. Пасажирiв на рейс попередньо набрав через знайому в диспетчерськiй службi.

На питання, чи брав вiн плату з пасажирiв, заперечив. На уточнення, чи планував, не змiг вiдповiсти.

Водночас, вiдповiдаючи на запитання одного з постраждалих, де вiн зазвичай збирає плату за проїзд, зазначив, що бiля Корсунь-Шевченкiвського. Саме до цього населеного пункту автобус не доїхав через ДТП. Потерпiлий зауважив на суперечностi позицiї водiя – мовляв, вiн скаржиться на погану якiсть дороги, водночас до Києва доїжджав за чотири години.

Щодо обставин зiткнення Ємельянов переконував, що рухався зi швидкiстю 70-80 кiлометрiв на годину. На зустрiчну смугу руху виїхав, iз його слiв, бо обминав яму на дорозi, а також тому що шляхом бiгали собаки.

"Об’їжджав перешкоду. На зустрiч їхала Skania, водiй сигналив. Я почав перестроюватися на свою смугу, побачив, що вiн викрутив кермо на мою сторону, сталося зiткнення", – пояснював обвинувачений.
За його словами, почав гальмувати приблизно за 200 метрiв, коли побачив, що Skania перебуває на його смузi руху. Суддя зауважив, що його свiдчення розходяться з даними експертизи, котра зафiксувала гальмiвний слiд на зустрiчнiй розмiром у 18 метрiв, який завершився вже на його смузi руху ще за чотири метри. Крiм цього, суддя звернув увагу, що схема ДТП i фото з мiсця подiї не зафiксували ям на цьому вiдрiзку.

На питання прокурора чому усi потерпiлi стверджують, що водiй заснув за кермом i кричали йому “куди ти їдеш?” обвинувачений не змiг вiдповiсти. Зазначив, що потерпiлi почали так говорити пiсля одного iз судових засiдань, коли почалося заслуховування їхнiх свiдчень.

Ємельянов повiдомив суду, що визнає провину частково. Мовляв, варто врахувати матерiали експертизи й дослiдити, яким чином вплинуло на ситуацiю порушення ПДР водiєм Skania. У випадку ж, якщо у дiях iншого водiя порушень немає, власну вину визнає повнiстю.

 Iз заявленими цивiльними позовами про вiдшкодування моральної та матерiальної шкоди вiн не погодився.

Наступне засiдання, пiд час якого проведуть дебати сторiн, призначили на 14.00 31 сiчня.

Читайте також: У Кропивницькому суд продовжив розгляд справи по ДТП, у якій загинув спецпризначенець 


307 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.