ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

«Зорі над Україною…»

«Зорі над Україною…»

Таку назву має  один з найпопулярніших віршів нашого земляка, лауреата Шевченківської премії Дмитра Іванова, який цієї осені відзначив своє 70-річчя. Вона ж стала обєднавчою і для гостей літературної вітальні, присвяченої творчості цього поета. Схоже, у краєзнавчому відділі обласної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського з’явилась ще одна форма  спілування з читачами. Цього разу  до  організації заходу долучилася  кандидат педагогічних наук Ірина Нібеленчук.

Пані Ірина, як педагог, і  як людина небайдужа до слова, захопилася небуденною поезією земляка із села Тарсівки Новгородківського району. І хоч Україна, та й наш край багаті на літературні таланти, але природнє, живе обдарування Дмитра Іванова  особливо привертає увагу ментальною українською щирістю, глибокою закоріненістю у грунт роду, народу, нації.  Його слово сердечне, але й точне, досконале за формою, але модерністське за глибиною думки,  не може не хвилювати відкрите людське серце. Така поезія чудово надається, аби пригорнути юні душі до рідного слова,  пробудити любов до літератури, лікувати комплекс провінційної загумінковості.

Не дивно, що Ірина Нібеленчук підготувала методичні розробки уроків вивчення творчості поета-земляка, які визнавались кращими  на всеукраїнському рівні.  Своїми надбаннями вона поділилась із гостями літературної вітальні, познайомила з виставкою видань поета.  Звісно, звучали вірші. Їх виконували учні шостої міської школи Марія Сташишин, Марина Шевченко та Владислав Бевза.

Зустріч видалася досить камерною. Творчість такого потужного поета могла б зібрати й ширшу аудиторію, якби організатори подбали про це.

Фото бібліотеки Чижевського

507 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.